Szczegóły aktualności:

Mobilny rentgen w gorzowskim szpitalu

Marzena Toczek | Zdrowie | 24-04-2017
Lekarze i Pacjenci Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. już korzystają z nowoczesnego aparatu RTG z ramieniem C. Nowe urządzenie, warte 290 tys. zł, zastąpi stary wysłużony aparat, jaki wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Gros naszych pacjentów to dzieci ze złamaniami, coraz częściej złamaniami bardzo skomplikowanymi, dlatego w dzisiejszych czasach taki mobilny rentgen z ramieniem C to sprzęt, bez którego trudno wykonywać jakiekolwiek operacje – mówi lek. Tomasz Grzechnik, ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej gorzowskiego szpitala.
Urządzenie dzięki specjalnemu ramieniu (w kształcie litery C) jest w stanie wykonać zdjęcie RTG bezpośrednio przy stole operacyjnym. Aparat, który kupił szpital w Gorzowie to uniwersalny zestaw o budowie modułowej z możliwością różnorodnej konfiguracji zapewniającej dostosowanie do wielu procedur specjalistycznych od ortopedii po procedury interwencyjne.

Informacja: Agnieszka Wiśniewska, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!