Szczegóły aktualności:

Uroczystości w szkole w Nowych Czaplach

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 11-05-2017

11 maja wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Nowych Czaplach imienia Łuku Mużakowa.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej. Następnie w szkole odbyła się cześć oficjalna oraz artystyczna.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn powitał wszystkich organizatorów i zaproszonych gości. - To piękne miejsce w naszym regionie. Samorząd województwa zabiegał o to, aby Łuk Mużakowa został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cieszę się, że dyrekcja, grono pedagogiczne oraz samorząd uczniowski wybrali na patrona szkoły właśnie Łuk Mużakowa, ponieważ ten wybór jest tożsamy z danym terenem. To wyjątkowo piękne miejsce. Cudowna przyroda i piękne krajobrazy. Nadanie imienia szkole jest bardzo ważne dla nauczycieli i uczniów,  a także dla społeczności lokalnej. To wsparcie dla szkoły i daje nowe możliwości rozwojowe. Życzę wielu sukcesów dla szkoły i mieszkańców Nowych Czapli - powiedział wicemarszałek.


Pani dyrektor Wioletta Konieczna dodała, że wierzy w to, że nadanie szkole imienia Łuku Mużakowa wzmocni w uczniach poczucie przynależności lokalnej i narodowej oraz przyczyni się do zaangażowania młodego pokolenia we własny rozwój i rozwój lokalnego środowiska. - 11 maja będzie dniem patrona Szkoły Podstawowej w Nowych Czaplach. To jedyna szkoła w naszym kraju z takim patronem - dodała na koniec.Galeria zdjęć

Uroczystości w szkole w Nowych Czaplach

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!