Szczegóły aktualności:

Gorzowska kardiologia w krajowej czołówce

Marzena Toczek | Biuro w Gorzowie Wlkp. | 12-05-2017

Oddział Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zajął czołowe miejsca w Rankingu Szpitali 2017 opracowanym przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnika "Wprost". – To kolejny przykład, że gorzowski szpital się rozwija i podnosi standardy leczenia. To niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pod względem liczby wykonywanych angioplastyk w ostrych chorobach wieńcowych czyli m.in. leczenia zawałów serca oddział zajął 2 miejsce w kraju, daleko w tyle zostawiając inne krajowe ośrodki kardiologiczne. W liczbie angioplastyk planowych czyli leczeniu skutków zawałów mięśnia sercowego oddział uplasował się na 3 miejscu. W tej kategorii gorzowska kardiologia jest jedynym przedstawicielem lubuskiego w rankingu.

Zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach (byli wśród nich pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) pod lupę wziął to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.

Ranking Szpitali 2017 został opracowany przez Centrum Konsultacyjne Medical Ranking wydawnictwa medycznego Termedia na podstawie kilku tysięcy ankiet rozesłanych do szpitali w całej Polsce. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane i selektywnie porównywane do danych, które posiada Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pełne wyniki rankingu dla oddziałów kardiologicznych można zaleźć na stronach internetowych wydawnictwa Termedia

https://www.termedia.pl/WYNIKI-RANKINGU-SZPITALI-I-ODDZIALOW-SZPITALNYCH-2017,25915.html

Informację przygotowała Agnieszka Wiśniewska, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!