Szczegóły aktualności:

Podsumowali misję gospodarczą do Niemiec

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 12-05-2017

W kwietniu pod przewodnictwem członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka odbyła się misja gospodarcza do Niemiec połączona z udziałem w najważniejszych na świecie targach innowacyjnych technologii przemysłowych HANNOVER MESSE 2017. Województwo lubuskie wystawiało się na stoisku narodowym wraz z 10 lubuskimi przedsiębiorcami. Dziś (12.05) w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie podsumowujące wyjazd.

Podczas spotkania Tadeusz Jędrzejczak podziękował przedsiębiorcom za czynny udział w targach i całej misji. Podkreślił również rolę takich imprez gospodarczych i obecność na nich, jako bardzo znaczącą w promocji województwa. Członek zarządu wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe statuetki.

Przedsiębiorcy podziękowali za profesjonalne przygotowanie misji gospodarczej. Wszyscy podkreślali, że udział w wyjeździe był impulsem do nowych pomysłów i strategii biznesowych. Większość firm nawiązała kontakty, które mogą zaowocować kontraktami np. z Niemcami i USA. Ponadto, przedsiębiorcy zapewniali, iż nadal widzą w Niemczech szansę na znalezienie partnerów, a tym samym rozwój swoich firm i szeroko pojęta wymianę gospodarczą. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy misji są zainteresowani udziałem w targach Hannover Messe również w przyszłym roku.

Podczas targów lubuskie firmy uczestniczyły w giełdach kooperacyjnych b2b, seminariach i konferencjach poświęconych tematyce przemysłowej. Przedsiębiorcy wzięli udział np. w polsko-amerykańskim spotkaniu o współpracy w branżach nowoczesnych technologii połączonym z polsko-amerykańskimi spotkaniami biznesowymi. Firmy z branży metalowej miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu Klastra Metalowego METALIKA dla przemysłu polskiego i niemieckiego.

Misję zorganizowano w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych, finansowanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP - projekty realizowane poza formułą ZIT.

Firmy uczestniczące w misji:

1. Advanced Graphene Product Sp. z o.o. Zielona Góra  produkcja grafenu

2. AMP Sp. z o. o. Chociule   produkcja urządzeń termotechnicznych i pieców próżniowych

3. Remix S.A. Świebodzin  produkcja linii technologicznych oraz pieców do obróbki cieplnej

4. ASTOZI Tomasz Zięba Nowa Sól  IT/ produkcja elementów elektronicznych

5. Sinersio Polska Sp. z o.o. o/Nowa Sól   IT/ICT data center

6. MAZEL S.A. Nowa Sól  elekroenergetyka

7. Prosper Advertising&Publishing Maciej Czerniawski Gorzów Wlkp  IT

8. Streamsoft Sp. z o.o. Sp. Kom. Zielona Góra   IT

9. This Way Krzysztof Mikołajczak Gorzów Wlkp. IT

10.PageAndShop Sp. z o.o. Gorzów Wlkp. IT

Materiały do informacji przygotowali: Marzena Kubiak i Daniel Chalecki - Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Galeria zdjęć

Podsumowanie targów Hannover 2017

Fot. Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!