Szczegóły aktualności:

Urząd marszałkowski na pikniku mieszkańców

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 15-05-2017

Mieszkańcy jednego z zielonogórskich osiedli postanowili sami zadbać o bardziej przyjazny wygląd otoczenia. Zielonogórzanie zorganizowali w sobotę (13.05) piknik, podczas którego wspólnie decydowali, jak zostaną pomalowane wielkie i szare betonowe zbiorniki na wodę przy ul. Chmielnej. W wydarzeniu wzięli również udział pracownicy urzędu marszałkowskiego. Podczas pikniku promowaliśmy Program Młodzi On Life oraz Lubuski Piknik Zdrowia.

Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z działaniami Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak w zakresie wspierania osób młodych, ich zatrudnienia i postaw społecznych. Wiele osób wyraziło swoje zainteresowanie programem oraz środkami finansowymi możliwymi do pozyskania choćby w funduszy europejskich jak i funduszy krajowych (budżet województwa). Dodatkowo na stoisku urzędu marszałkowskiego znajdowały się napoje i słodki poczęstunek.

Piknikowi towarzyszyły atrakcje dla dzieci m.in. „Bieg czterech żywiołów”. Dodajmy, że graffiti na muralach będzie nawiązywało do czterech żywiołówm, a każdy zbiornik będzie w innym kolorze. Prace mają potrwać miesiąc.

Galeria zdjęć

Piknik mieszkańców

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!