Szczegóły aktualności:

Kurs na Twierdzę –nowa przystań na Odrze

Marzena Toczek | Wydarzenia | 15-05-2017
W Kostrzynie nad Odrą odbyło się uroczyste otwarcie nowej przystani rzecznej na Odrze. Turyści po zejściu ze statku mogą od razu zwiedzić "Stare Miasto". Przystań rzeczna jest przystosowana przede wszystkim dla niewielkich jednostek pływających. Ale jest tam wystarczająco dużo miejsca, by mógł zacumować Zefir – statek wycieczkowy kursujący po Odrze.
Zefir – statek wycieczkowy kursujący po Odrze, który jednorazowo może zabrać na pokład 90 pasażerów (w sobotę Zefir kursował między przystanią na Warcie w Kostrzynie a tą na Odrze).

Obiekt w Kostrzynie nad Odrą powstał na wysokości Twierdzy Kostrzyn (przy Furcie Rybackiej), dzięki czemu - po przycumowaniu jednostki do brzegu - turyści praktycznie od razu mogą rozpocząć zwiedzanie Starego Miasta.

Otwarcie przystani rzecznej przy Furcie Rybackiej to także powrót do przeszłości, bo w tym miejscu przed wojną także cumowały łodzie a rybacy wnosili swój połów.

Przystań powstała z środków unijnych w ramach projektu „Odra dla turystów 2020”. Oprócz Kostrzyna nad Odrą, przystanie powstały także w następujących miejscowościach: Urad, Górzyca, Nietków, Pomorsko, Krępa, Bobrowniki, Siedlisko, Stara Wieś i Gostchorze.

Informacja: Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Galeria zdjęć

Otwarcie przystani w Kostrzynie n. Odrą

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!