Szczegóły aktualności:

Lubuska delegacja odwiedziła Białoruś

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-05-2017

W marcu województwo lubuskie odwiedziła delegacja Obwodu Homelskiego. W ostatnich dniach kierunek podróży został odwrócony i na Białoruś wybrała się reprezentacja naszego regionu, której przewodniczył członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. Uczestnicy wyjazdu m.in. wzięli udział w największych białoruskich targach regionalnych „Wiosna w Homlu”.

To właśnie wspomniane targi, na których pojawili się przedstawiciele białoruskiego rządu, były jednym z głównym punktem misji. Wydarzenie było przedstawianie jako największa regionalna impreza tego typu na Białorusi, w której udział miało wziąć kilkuset przedsiębiorców, organizacji i zagranicznych gości.

Targom towarzyszyło Homelskie Forum Ekonomiczne. Nie zabrakło na nim lubuskich akcentów. Jednym z nich było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Parkiem Technologicznym „Interior” w Nowej Soli a Homelskim Parkiem Technologicznym. Poza tym, przedstawiciele lubuskich firm wchodzących w skład delegacji, byli uczestnikami paneli dotyczących „Budownictwa mieszkalnictwa komunalnego” oraz sekcji „Inicjatywy-Innowacje-Inwestycje”.

Lubuska delegacja swoją misję rozpoczęła 17 maja i na Białorusi spędziła kilka dni. W programie wyjazdu znalazły się np. wizyty w firmach powiatu rogaczewskiego i żłobińskiego. Lubuszanie zapoznali się także z atrakcjami turystycznymi Obwodu Homelskiego. Wyjazd zakończył się 20 maja.

Przypomnijmy, że porozumienie o współpracy pomiędzy Województwem Lubuskim a  Obwodem Homelskim zostało podpisane w grudniu 2007 r. W tym roku w grudniu mija 10-lecie współpracy.

Galeria zdjęć

Wizyta lubuskiej delegacji na Białorusi

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!