Szczegóły aktualności:

Gala Konkursu Lady D.

Joanna Relich | Tryb pozakonkursowy | 17-05-2017

Kwotę 5.700 zł otrzyma Stowarzyszenie Manufaktura z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Decyzję o przyznaniu małego grantu Zarząd Województwa Lubuskiego podjął 16 maja br. Pieniądze organizacja przeznaczy na realizację zadania pn. "Konkurs LADY D", które realizowane będzie w okresie od 4 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r.

Zadanie publiczne polega na organizacji wydarzenia kulturalnego – Gali finałowej Konkursu Lady D. Celem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie województwa lubuskiego, wnoszących istotny wkład w rożne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich prospołecznych postaw.

Jedną z kategorii Konkursu jest m.in. „Kultura i sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki. Pozostałe kategorie to: „Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w rożnych obszarach życia społecznego, „Sport” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu, „Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych, „Życie Zawodowe” – kategoria dla kobiet działających zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych. Bezpośrednimi odbiorcami projektu będą aktywne Lubuszanki z niepełnosprawnością, zainteresowane promowaniem osiągnięć niepełnosprawnych kobiet działających na różnych płaszczyznach życia społecznego, w tym kulturze i sztuce. Rozstrzygnięcie i finałowa Gala Konkursu odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. W części artystycznej Gali wystąpią aktorzy Teatru, natomiast w trakcie Gali laureatkom wręczone zostaną statuetki zaprojektowane i wykonane własnoręcznie przez artystkę z Gorzowa Wlkp.
 
Oferta została zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej:

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!