Szczegóły aktualności:

Pokażą jak wygląda muzeum nocą

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 18-05-2017

W najbliższą sobotę (20.05) drzwi muzeów w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze będą otwarte przynajmniej do północy. Wszystko za sprawą tradycyjnej, corocznej akcji „Noc w Muzuem”, w której biorą udział placówki z całej Polski. Na Lubuszan czeka wiele atrakcji, takich jak np. występy zespołów muzycznych, czy też prezentacje zabytkowych pojazdów.

„Hiszpańska Noc w Muzeum”

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze od wielu lat stawia na imprezy tematyczne. W poprzednich latach muzealne noce zabierały gości do m.in. Japonii, Rosji i USA. Tym razem organizatorzy zapraszają na podróż do słonecznej Hiszpanii. „Hiszpańska Noc w Muzeum” rozpocznie się o godz. 17.00 spektaklem plenerowym i potrwa do północy. W tym czasie dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Będzie można np. spróbować kuchni rodem z Półwyspu Iberyjskiego. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy hiszpańskiego malarstwa i muzyki. Szczegółowy program imprezy można znaleźć TUTAJ.

Gorzowskie muzeum nocą

Imprezę nietematyczną, ale wcale nie mniej bogatą w atrakcje, szykuje także Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. W północnej stolicy naszego województwa wspólna zabawa rozpocznie się nieco wcześniej niż w Zielonej Górze, bo o godz. 16.30. Placówka będzie także otwarta dłużej dla gości, gdyż swoje drzwi zamknie 30 minut po północy. Organizatorzy postawili na konkursy, quizy i testy, ale nie zapomniano również o ciekawych wernisażach. Program uzupełni okolicznościowa prezentacja zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia „Classic Cars Gorzów”. Program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Europejska Noc Muzuem

Dodajmy, że pierwsza Europejska Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie w 1997 r. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach m.in. w Paryżu i Amsterdamie. Dziś w wydarzenium, w samej tylko Polsce, biorą udział setki placówek.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!