Szczegóły aktualności:

Gmina Otyń wyróżniła wicemarszałka

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 19-05-2017

18 maja br. podczas Sesji Rady Gminy Otyń wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn uhonorowany został statuetką „Honorowego Obywatela Gminy Otyń”. - Traktuję ten tytuł jako powód do satysfakcji, ale i zobowiązanie do dalszego angażowania się w sprawy gminy - mówi wicemarszałek.

Gmina Otyń położona jest w zachodniej części kraju, w południowo- wschodniej części województwa lubuskiego na Nizinie Nowosolskiej. Wraz z sześcioma gminami współtworzy powiat nowosolski. Obszar gminy ogółem wynosi 9 163 ha, w tym użytki rolne zajmują 4 304 ha, tj. 39,0 % powierzchni, a lasy zajmują powierzchnię 4 100 ha, tj. 42,0 %. Przez teren gminy przepływa rzeka Odra i Śląska Ochla.

Siedzibą władz gminy jest Otyń. Powierzchnia administracyjna wynosi 92 km2. W skład gminy wchodzi 8 wsi sołeckich i 9 miejscowości Otyń, Bobrowniki, Borki (osada), Modrzyca, Zakęcie, Konradowo, Ługi, Czasław i Niedoradz. Od północy graniczy z gminą Bojadła i gminą Zabór, od wschodu z gminą Nowa Sól i miastem Nowa Sól (siedzibą powiatu), od południa z gminą Kożuchów, a od zachodu z gminą Zielna Góra.

Zdjęcia: Gmina Otyń

Galeria zdjęć

Gmina Otyń wyróżniła marszałka

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!