Szczegóły aktualności:

Rywalizowali w Taekwondo

Paweł Tyl | Aktualności | 05-06-2017
Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Za nami zmagania w Taekwondo, które odbyły się w dniach 2-4 czerwca br. na terenie WOSiR Drzonków. Uczestnikom kibicował Wiceprzewodniczący Sejmiku Tomasz Wontor.

Zgodnie z decyzją Ministra Sportu i Turystyki Województwo Lubuskie jest gospodarzem Finałów XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady w Sportach Halowych.

W ramach imprezy, która zostanie zrealizowana w okresie kwiecień - czerwiec 2017r., na terenie pięciu miejscowości (Babimost, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Sulęcin, Zielona Góra, Zielona Góra-Drzonków) rozegrane zostaną zawody w 17 dyscyplinach sportu z udziałem ponad ok. 2 500 zawodników.

Taekwondo – narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong Hi. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.

W trwających trzy dni zawodach w Taekwondo Olimpijskim udział wzięło ponad 180 zawodników z całego kraju.

W sobotę (3 czerwca br.) odbyły się: Poomsae, dwubój techniczny oraz walki eliminacyjne i półfinałowe z poszczególnych konkurencji.

Z kolei w niedzielę (4 czerwca br.) od godziny 9.00 odbywały się walki eliminacyjne oraz finałowe kobiet w kategoriach wagowych od 51 kg do 59 kg oraz mężczyzn w kategoriach wagowych od 51 kg  do 61 kg. W klasyfikacji klubowej najlepszymi okazali się zawodnicy z klubów: Poznań AZS OŚ, Olsztyn AZS oraz Olsztyn Start UWM.

Szczegóły.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!