Szczegóły aktualności:

Przyszłość w turystyce

Paweł Tyl | Aktualności | 12-06-2017
To hasło III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego, który odbył się 12 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. W ramach Sejmiku odbyły się 3 panele dyskusyjne: hotelarski, turystyczny i inwestycyjny. Jednym z prelegentów był Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz. W Sejmiku uczestniczył także radny Tadeusz Pająk.

Charakterystyka zrealizowanych paneli dyskusyjnych:   

panel hotelarski. Celem panelu jest przedyskutowanie wspólnie z udziałem hotelarzy i fachowców problemów lubuskiej bazy noclegowej oraz próby znalezienia rozwiązań tych problemów, a także nakłonienie hotelarzy do nowatorskich rozwiązań w dziedzinie promocji obiektów noclegowych. Zaprezentowanie ruchu turystycznego aktualnie i w przyszłości.

- panel szlaki turystyczne w lubuskim. Celem panelu jest wprowadzenie do problemu związanego ze znaczeniem szlaków turystycznych, kulturowych ich znaczenie dla rozwoju turystyki, ich rozwój, zasady tworzenia i znakowania a przede wszystkim  zmierzenie się z tematem inwentaryzacji obecnych szlaków. Innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania w turystyce.

panel dla osób zainteresowanych inwestycjami w lubuską turystykę. Turystyka jest gałęzią gospodarki przynoszącą pokaźne dochody. Ten panel będzie poświęcony inwestowaniu w lubuską turystykę. Osoby zainteresowane inwestycjami usłyszą od fachowców i znawców tematu jak i gdzie trafnie zainwestować swoje środki w naszym regionie, aby przyniosły one dochód dla inwestora i pożytek dla naszego regionu. Panel  zostanie poświęcony potrzebami turystów w zakresie infrastruktury turystycznej, przedstawione zostaną rozwiązania, (skąd i jak pozyskać fundusze na rozwój turystyki) oraz co jest rzeczą najważniejszą i budzącą w naszym regionie wiele emocji, poruszona zostanie kwestia wsparcia  lubuskich produktów turystycznych oraz różne propozycje z programów UE.  

Organizatorem konferencji była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR”.

Więcej informacji.

Galeria zdjęć

III Lubuski Sejmik Turystyczny

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!