Szczegóły aktualności:

Szpital w Miami otwarty na lubuskich studentów

Marzena Toczek | Wydarzenia | 10-06-2017

Misja do Miami, w której udział wzięli marszałek Elżbieta Anna Polak oraz lubuscy przedsiębiorcy zakończyła się niezwykle ciekawą wizytą studyjną w jednym z najbardziej nowoczesnych szpitali na świecie - Baptist Health International (Baptist Health South Florida), będącym w rankingu szpitali posiadających najlepszy system ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych. Podczas wizyty marszałek podkreśliła, że jej marzeniem jest, aby studenci medycyny z Lubuskiego mogli tu odbywać staże i praktyki.

Szpital posiada najnowocześniejszy sprzęt i świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie. Tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża do Miami każdego roku, aby otrzymać opiekę medyczną właśnie w tym szpitalu. Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła dwa tzw. centers of excellence - Instytut Kardiologii i Krążenia oraz Instytut Onkologii. Pierwszy z nich świadczy opiekę pacjentom z problemami krążeniowymi, począwszy od diagnozy po wysoce zaawansowane operacje (z wyłączeniem przeszczepów serca). W szpitalu znajduje się centrum onkologiczne, posiadające najnowocześniejsze laboratoria i sprzęt, dzięki któremu możliwe jest testowanie nowych metod diagnozowania i leczenia nowotworów. Studenci medycyny zdobywają wiedzę dzięki rozwiązaniom umożliwiającym im śledzenie przebiegu wykonywania zabiegów i operacji na multimedialnych ekranach, mając cały czas kontakt z salą operacyjną. Przewodnikiem po szpitalu była Gimena V. Basauri, menadżer ds. projektów międzynarodowych, analiz i rozwoju.

Misja gospodarcza do Miami realizowana była w ramach projektu "Promocja gospodarcza Woj. Lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych" Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Działanie 1.4. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP - projekty realizowane poza formułą ZIT.
Lubuska delegacja brała udział w Kongresie Hemisferycznym Camacol. Misja obfitowała w wiele ciekawych spotkań mających na celu pozyskanie inwestorów oraz kontrahentów. Jesienią spodziewana jest rewizyta przedsiębiorców z Miami.

Z Miami: Elżbieta Rutkowska, Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Galeria zdjęć

Błąd Error: Unable to read: /home/users/lubuskie/public_html/lubuskie/uploads/images/2017/wydarzenia/09-06-2017miemi-szpital/IMG_2717.JPG
Błąd Error: Unable to read: /home/users/lubuskie/public_html/lubuskie/uploads/images/2017/wydarzenia/09-06-2017miemi-szpital/IMG_2718.JPG

Wizyta w szpitalu w Miami - Szpital w Miami - ATM Bapitst Helath South Florida,

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!