Szczegóły aktualności:

Przyszłość w turystyce – turystyka w przyszłość

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 12-06-2017
12 czerwca br. w Zielonej Górze odbył się III Lubuski Sejmik Turystyczny. W konferencji wziął udział wicemarszałek Romuald Gawlik. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.

Hasło przewodnie tegorocznego sejmiku brzmiało „Przyszłość w turystyce, turystyka w przyszłości”. Wicemarszałek Romuald Gawlik podkreślał, że mamy naprawdę ogromny potencjał: szlaki wodne, szlak krzyży pokutnych, lasy. – Nie potrafimy docenić tego, co mamy, zapominamy o tym, że „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami niewiecie, Co posiadacie” (Stanisław Jachowicz). Mam nadzieję, że dzisiejszy sejmik zaowocuje konkretnymi wnioskami, co przełoży się na praktyczne działania – mówił wicemarszałek.    

W sejmiku turystycznym uczestniczyli: Czesław Fiedorowicz – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, poseł na sejm RP Paweł Pudłowski, radny województwa Tadeusz Pająk, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki,  Anna Księżnik z Polskiej Organizacji Turystycznej, Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.     

Spotkanie odbyło się w formie sesji plenarnej z udziałem specjalistów oraz 3 sesji panelowych o charakterze warsztatów. Tematy paneli dotyczyły:  

panel hotelarski. Celem panelu było przedyskutowanie wspólnie z udziałem hotelarzy i fachowców problemów lubuskiej bazy noclegowej oraz próby znalezienia rozwiązań tych problemów, a także nakłonienie hotelarzy do nowatorskich rozwiązań w dziedzinie promocji obiektów noclegowych.

- panel szlaki turystyczne w woj. lubuskim. Celem panelu było wprowadzenie do problemu związanego ze znaczeniem szlaków turystycznych, kulturowych,  a przede wszystkim zmierzenie się z tematem inwentaryzacji obecnych szlaków. Innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania w turystyce.

panel dla osób zainteresowanych inwestycjami w lubuską turystykę. Jak i gdzie trafnie zainwestować swoje środki w naszym regionie, aby przyniosły dochód dla inwestora i pożytek dla regionu.  

Podczas paneli wypracowano wiele wniosków i poruszono ważne kwestie. Uczestnicy są zgodni, co do jednego, takie spotkania są potrzebne. Wspólne rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń są niezwykle ważne. Uczestnicy podkreślali, że brakuje takich spotkań, że ważna jest wspólna promocja, dobre strony internetowe.      

Organizatorem konferencji była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR”. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze.

Galeria zdjęć

III Lubuski Sejmik Turystyczny

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!