Szczegóły aktualności:

Nagrody dla młodych sprawozdawców

Michał Iwanowski | Wydarzenia | 14-06-2017
Kornelia Lewandowska ze szkoły podstawowej w Strzelcach Krajeńskich, która napisała najlepszą relację z V Sejmiku Dziecięcego odebrała nagrodę z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak i przewodniczącego Sejmiku Czesława Fiedorowicza. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Jakub Kociubiński ze Wschowy i Martyna Kostera z Nowego Kramska.
Do udziału w V Lubuskim Sejmiku Dziecięcym zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z całego województwa. Część uczniów wcieliła się w role radnych, a część - w role dziennikarzy, których zadaniem było napisanie ciekawej i profesjonalnej relacji z przebiegu sesji.
Przed sesją odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadziły dziennikarki pracujące na codzień dla TVN24 - Katarzyna Majer-Bzowa i Dominika Getman. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zbieranie i przetwarzanie informacji dla potrzeb materiału telewizyjnego oraz jak się nagrywa i montuje materiał filmowy dla wiadomości telewizyjnych. Chętni mogli wystąpić przed kamerą i nagrać materiał.
Sprawozdania z sesji pisało ponad 30 uczniów szkół podstawowych z całego województwa. Oceniana była estetyka i poprawność językowa prac, ale przede wszystkim treść, oryginalność i forma przekazu.
Prace zostały ocenione przez pracowników Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego. Trzeba było wybrać trzy najlepsze. Zadanie nie było jednak łatwe, bo wszystkie prace były poprawne językowo i starannie napisane, jednak szczególnymi walorami wyróżniła się relacja Kornelii Lewandowskiej z klasy 6F Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Do tych walorów można zaliczyć autentyczność i dojrzałość treści, a także oryginalne podejście do tematu. Dlatego postanowiliśmy przyznać pierwsze miejsce właśnie pracy Kornelii. Dwa wyróżnienia przypadły pracom: Jakuba Kociubińskiego z klasy IVC Szkoły Podstawowej we Wschowie oraz Martyny Kostery z Zespołu Edukacyjnego im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku.

Galeria zdjęć

Nagrody dla najlepszych młodych dziennikarzy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!