Szczegóły aktualności:

Harcerze świętują 60. urodziny

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 17-06-2017

Edukują, szkolą, a przede wszystkim pomagają i tak od 60 lat. W Niesulicach odbyły się dziś (17.06) obchody jubileuszu Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Uroczystości to część zlotu harcerzy pod hasłem „Kryptonim Olga”, który honorowym patronatem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak. W imprezie bierze udział ponad 600 zuchów, harcerzy, instruktorów oraz zaproszonych gości.

Okrągły jubileusz był okazją do podsumowań dotychczasowej działalności. Harcerze m.in. zaprezentowali książkę własnego autorstwa. Opisuje ona historię lubuskiego ZHP opowiedzianą przez osoby działające w organizacji. Uroczystościom towarzyszyło także wręczenie wyróżnień i dyplomów dla zasłużonych działaczy.

Gratulacje w imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak harcerzom przekazała Małgorzata Łukiewska - Dyrektor Gabinetu Zarządu. Podziękowania dla ZHP i jego członków dotyczyły pasji oraz zaangażowania, które sprawiły, że harcerstwo w Lubuskiem to dziś wizytówka młodej twarzy naszego regionu.

Zlot rozpoczął się wczoraj (16.06) i potrwa do niedzieli. Jego nazwa nawiązuje do imienia Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej - żony założyciela harcerstwa oraz pierwszej drużynowej żeńskich drużyn w Polsce. W uroczystościach z okazji 60-lecia Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP udział wziął także Czesław Fiedorowicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Galeria zdjęć

60 lecie Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!