Szczegóły aktualności:

Nagrody dla młodych dzienikarzy

Paweł Tyl | Sesje Sejmiku | 16-06-2017
14 czerwca br., podczas sesji Sejmiku, nagrody odebrali laureaci konkursu na najlepsze relacje z V Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego. Młodym adeptom sztuki dziennikarskiej wyróżnienia wręczyli: Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz.
Wyniki

I Kornelia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich

wyróżnienia: Jakub Kociubiński ze Wschowy i Martyna Kostera z Nowego Kramska

Do udziału w V Lubuskim Sejmiku Dziecięcym zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z całego województwa. Część uczniów wcieliła się w role radnych, a część - w role dziennikarzy, których zadaniem było napisanie ciekawej i profesjonalnej relacji z przebiegu sesji.

Przed sesją odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadziły dziennikarki pracujące na codzień dla TVN24 - Katarzyna Majer-Bzowa i Dominika Getman. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zbieranie i przetwarzanie informacji dla potrzeb materiału telewizyjnego oraz jak się nagrywa i montuje materiał filmowy dla wiadomości telewizyjnych. Chętni mogli wystąpić przed kamerą i nagrać materiał. Sprawozdania z sesji pisało ponad 30 uczniów szkół podstawowych z całego województwa.

Galeria zdjęć

Nagrody dla najlepszych młodych dziennikarzy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!