Szczegóły aktualności:

Uroczysta sesja

Paweł Tyl | Sesje Sejmiku | 26-06-2017
24 czerwca br. w Zielonogórskiej Filharmonii odbyła się uroczysta sesja Sejmiku, podczas której wręczono: tytuły "Honorowego Obywatela Województwa Lubuskiego", "Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego oraz nagrody w Konkursie Dziennikarskim im. Edwarda Mincera. Sesja oficjalnie zainaugurowała obchody Święta Woj. Lubuskiego. Gościem specjalnym była Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Marszałek podkreśliła, że święto regionu jest po to, aby się otworzyć na mieszkańców. – Po to, żeby w sposób kreatywny i komunikatywny pokazać, co samorząd województwa tworzy dla naszego regionu, bo samorząd województwa to my, mieszkańcy całego regionu. Rozmawiamy z mieszkańcami o przyszłości naszego regionu i co nas czeka – mówiła marszałek, zapraszając wszystkich na spacer po zielonogórskiej starówce, szlakiem świątecznych atrakcji.

Tytuły "Honorowych Obywateli Województwa Lubuskiego" odebrali: prof. Tadeusz Kuczyński rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Zbigniew Izdebski pedagog i seksuolog oraz – pośmiertnie – Edward Mincer, dziennikarz i samorządowiec, którego wyróżnienie odebrała jego Małżonka.

"Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego" zostały przyznane prezydentowi Zielonej Góry Januszowi Kubickiemu, przedsiębiorcy branży meblarskiej Andrzejowi Iwanickiemu, byłemu rektorowi poznańskiej AWF prof. Jerzemu Smorawińskiemu, lubuskiemu poecie Janowi Westlerowi a także dwóm instytucjom: zielonogórskiemu oddziałowi Związku Literatów Polskich i Lubuskiemu Teatrowi im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Podczas sesji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dziennikarzom, którzy zwyciężyli w tegorocznej edycji Konkursu im. Edwarda Mincera „Samorząd Lubuski w Mediach 2017”. Nagroda główna trafiła w ręce dziennikarza Radia Zachód Macieja Noskowicza za audycję pt. „Drzonkowska perła”. Drugą nagrodę zdobył Leszek Kalinowski z Gazety Lubuskiej: a trzecią  Piotr Bakselerowicz z "Gazety Wyborczej".

Galeria zdjęć

Uroczysta Sesja Sejmiku 2017

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!