Szczegóły aktualności:

LUBUSKIE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZENEGO

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 28-06-2017

Już po raz drugi odbędą się Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu  Społecznego. Tym razem przeszło 30 podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego zaprezentuje się ze swoją ofertą w Gorzowie Wielkopolskim, w dniach 1 i 2 lipca br.

Targi  organizowane są wspólnie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp.

Zeszłoroczne Targi, które miały miejsce 27 listopada 2016 r., w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli należały do bardzo udanych, odwiedziło je ponad 1000 Lubuszan.
Nie inaczej zapowiada się tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się wzdłuż ulicy Fabrycznej przy Muzeum SPICHLERZ w Gorzowie Wlkp. MAPKA lokalizacyjna TARGÓW do pobrania poniżej

Mapka

W trakcie eventu będzie można kupić wiele najróżniejszych produktów i wyrobów. Będą np. ręcznie szyte torebki, torby na zakupy, karmniki dla ptaków, ciekawe dekory, ręcznie szyte zabawki, pościele dla dzieci i nie tylko…

Swoje stoiska będą też miały spółdzielnie socjalne, które serwować będą przepyszne ciasta i inne smaczne dania, typu pierożki, dania z grilla, naleśniki, domowy smalczyk.

Podczas imprezy, na którą zapraszamy wszystkich LUBUSZAN i NIE TYLKO, wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

HARMONOGRAM SCENY LUBUSKICH TARGÓW AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZNEGO
01-07-2017R., oraz 02 - 07-2017r.

SOBOTA 01-07-2017 r.

12:00 – 12:30    
Uroczyste rozpoczęcie targów (wystąpienia przybyłych gości)
12:30 – 13:00    Prezentacje Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej biorących udział w
13:00 – 14:00    Animacje dla dzieci – Grupa LOWES

14:00 – 14:45    Klub Sortowy Dragon – pokaz sztuk walki
Stowarzyszenie (Klub Sportowy) DRAGON działa w Gorzowie Wlkp. od 2004 r. Od początku prowadzony jest przez trenera Rafała Bagińskiego wielokrotnego Mistrza Polski w Taekwon-do i kickboxingu (posiadacza 5 stopnia mistrzowskiego Dan w Taekwon-do ITF,1 stopnia mistrzowskiego dan w Kickboxingu). W zajęciach Klubu uczestniczą sportowcy w każdym przedziale wiekowym: od dzieciaków po dorosłych zawodników. Klub realizuje misję nie tylko sportową ale też wychowawczą. To miejsce kształtuje młodych gorzowian.
14:45 – 16:00    Animacje dla dzieci – Grupa LOWES
16:00 – 17:00    Stowarzyszenie Futbolu Amerykańskiego GRIZZLIES
Podczas Targów wszyscy chętni będą mogli przekonać się o wyjątkowości futbolu amerykańskiego i zobaczyć, czym tak naprawdę jest ten sport!!! O godzinie 16:00 odbędzie się pokaz drużyny GRIZZLIES Gorzów, podczas którego możliwe będzie zapoznanie się z zasadami panującymi na boisku, a dla najdzielniejszych pojawią się możliwości wzięcia udziału w warsztatach!
17:00 – 18:00    Animacje dla dzieci – Grupa LOWES
18:00 -  19:00    Stowarzyszenie Zrzeszenie Rekonstruktorów Gorzowskich
Pokazy walk rycerskich w wykonaniu gorzowskich rekonstruktorów to gratka nie tylko dla miłośników historii. Chociaż główne cele Stowarzyszenia to: propagowanie historii oraz pomoc w ochronie dziedzictwa historycznego i kulturowego, to dla widzów Targów przedstawią wyjątkowy pokaz rycerskich walk. W ich szeregach są osoby zajmujące się rekonstrukcją różnych epok historycznych.
19:00 – 20:30    Związek Romów Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp.
Występ Zespołu Romani Cierheń
Barwny i energetyczny występ taneczno-wokalny. Ten gorzowski dziesięcioosobowy zespół zapewni nam show pełne śpiewu, tańca i cygańskiej pasji. Są wśród nich artyści cieszący się światowym uznaniem. Zespół występuje w dwóch składach: dziecięcym i mieszanym. Podczas Targów wszyscy artyści Romani Cierheń wystąpią wspólnie. To bez wątpienia GWIZADA sobotniej odsłony Lubuskich Targów Aktywności i Biznesu Społecznego.  
po zmroku     Halucynek i Burning Hearts
To gorzowska grupa inicjatywna składająca się z siedmiu młodych ludzi, którzy zapewnią nam wyjątkowe emocje - dzięki nim zobaczymy pokaz ognia. Po zmroku na zakończenie pierwszego dnia Targów.
Od 13:00 do 19:00 podczas animacji gra DJ RELAX


NIEDZIELA 02-07-2017 r.
12:00 – 12:30    Otwarcie drugiego dnia Targów

12:30 – 14:30    Animacje dla dzieci „CZARODZIEJSKI PIKNIK”
Niedzielne animacje krążyły będą wokół czarów, czyli tego co dzieciaki kochają najbardziej. Będą zabawy plastyczne, muzyczne, oryginalne konkursy, elementy warsztatu teatralnego z użyciem masek czyli dla każdego coś dobrego:).W trakcie zabaw odbędzie się też czytanie performatywne (teatralne) ‘Ptasiego radia” z interakcją dzieci.

14:30 – 16:00    „Gorzowianie dzieciom” czyli Brzechwa&Tuwim po gorzowsku !
Czytanie wierszy autorstwa J.Brzechwy i J.Tuwima  przez znanych gorzowian. We współpracy z gorzowską księgarnią „TAK CZYTAM” – będą nagrody książkowe!
16:00 – 17:00    Animacje dla dzieci „CZARODZIEJSKI PIKNIK”
17:00 – 18:00    Spektakl dla dzieci „dzień czarownicy”
czas trwania: 40min + 10 min nauka piosenki z bajki.
Opowiemy Wam o czarownicy, która zapragnęła być dobra, i chciała naprawić wszystkie złe uczynki, których się dotychczas dopuściła. Jej marzenie spełniło się na jeden dzień. Ten dzień okazał się bardzo trudny dla czarownicy oraz mieszkańców lasu i wioski, którzy pragnęli dzięki czarom zmienić swój los. Jak zakończyła się ich przygoda? Dlaczego w bajkach są potrzebne czarownice? Na te pytania odpowie Wam nasza bajka… A Wy po jej obejrzeniu możecie odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy warto być sobą?
18:00 – 20:00    Koncert Zespołu PODWÓJNE DNO
Zbitka artystów bardzo różnych, różnych charakterów, temperamentów, umiejętności. Przekrój od klasyki rodem z podręczników poprzez szkoły muzyczne po post punkowe korzenie. I tak właśnie brzmi "Podwójne Dno". Nic nie jest oczywiste. Nic nie jest proste. Wszystko gra, wszystko brzmi. Miłość jest jak pomidorowa!
Zakończenie Targów
Od 12:30 do 18:00 podczas animacji gra DJ RELAX

Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu Społecznego realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 7. Równowaga Społeczna, Działanie 7.6. Wsparcie dla OWES i ROPS we wzmacnianiu sektora ekonomii społecznej.

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!