Szczegóły aktualności:

Lubuskie „srebrne” w Jarosławcu

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 04-07-2017

Około tysiąca biegaczy, a wśród nich drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Nasze zawodniczki i zawodnicy po raz kolejny promowali region podczas międzynarodowych zawodów biegowych w Jarosławcu. Urzędnicy w swojej kategorii zajęli 2. Miejsce i na podium mogli cieszyć się ze srebrnych medali. Dodatkowo po indywidualne trofeum sięgnęła Justyna Smarzewska, która zajęła 3. miejsce wśród kobiet.

Impreza w Jarosławcu od lat przyciąga całe rzesze biegaczy i cieszy się sporym zainteresowaniem ogólnopolskich, a także lokalnych mediów. Na wydarzenie składa się kilka elementów. Sportowe zmagania otwiera rywalizacja dzieci i młodzieży. Następnie na starcie zawodów stają urzędnicy, którzy o laur zwycięstwa walczą w ramach Ogólnopolskiego Biegu „Bursztyn Jarosławca". Na tym polu sukces odniosła lubuska drużyna. Urzędnicy do domu wrócili ze srebrnymi medalami w klasyfikacji drużynowej.

Ukoronowaniem imprezy był Międzynarodowy Bieg po Plaży na dystansie 15 km. W tym roku zmagania ukończyło blisko 700 zawodników. Najlepsi okazali się Roman Romanienko z Ukrainy i polska reprezentantka Ewelina Paprocka.

Skład drużyny UMWL:

1. Binek Rajmund
2. Bochańska Lidia
3. Brandyk Marcin
4. Fila-Merena Ewa

5. Nowak Dariusz
6. Osiński Przemysław
7. Ponulak Monika
8. Racinowski Krzysztof
9. Smarzewska Justyna
10. Syska Piotr
11. Szczygieł Karolina
12. Wolszczak Edyta

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Bieg „Bursztyn Jarosławca"

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!