Szczegóły aktualności:

W Lubniewicach wystartował festiwal im. Michaliny Wisłockiej

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 07-07-2017

Dziś (07.07) w Lubniewicach wystartowała pierwsza edycja „Festiwalu Michaliny Wisłockiej”. Historia autorki „Sztuki Kochania” i uznanej sekusuolożki nierozerwalnie wiąże się z lubuską miejscowością, w której powstał zresztą Park Miłości jej imienia. W programie festiwalu organizatorzy zaplanowali np. wykłady oraz debaty dotyczące zdrowia. W imprezie udział wezmą m.in.: Magdalena Boczarska, Maria Sadowska, Hanna Bakuła oraz prof. Zbigniew Izdebski – Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego i Lubniewic.

Jednym z głównym punktów festiwalu będzie strefa zdrowia. Będzie się ona mieścić na lubniewickim rynku i w Gminnym Ośrodku Kultury. To właśnie tam eksperci poprowadzą zajęcia dotyczące edukacji seksualnej oraz zdrowego stylu życia. W podobnym tonie zostanie utrzymana  X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Izdebskiego, którą również znajdziemy w programie wydarzenia.

Festiwal to także spotkania ze znanymi osobistościami. Goście imprezy będą mogli porozmawiać z m.in.: Krzysztofem Daukszewiczem, Marią Sadowską, czy też Magdaleną Boczarską odtwórczynią roli Michaliny Wisłockiej w filmie „Sztuka Kochania”. Festiwal Michaliny Wisłockiej potrwa do niedzieli. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Zabytkowy park położony jest nad brzegiem jeziora Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. To doskonałe miejsce do wypoczynku mieszkańców i turystów. Na szczególną uwagę zasługują liczne rzeźby, które nawiązują do tematyki miłości - partnerskiej i rodzicielskiej. Rzeźby powstały w wyniku warsztatów rzeźbiarskich. Na odrestaurowanym Mostku Miłości goście odwiedzający park mogą zawiesić kłódki symbolizujące trwałość uczuć. Obok znajduje się wyjątkowy zakątek z Ławeczką Miłości, stanowiący swoistego rodzaju hołd złożony pamięci Michaliny Wisłockiej. Autorka „Sztuki kochania” właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość. Park Miłości otwarto w 2013 r. Inicjatywę jego utworzenia wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!