Szczegóły aktualności:

Razem dla rozwoju lotniska

Marzena Toczek | Wydarzenia | 10-07-2017

Współpraca pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”, gminą Babimost oraz samorządem województwa w zakresie rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członek zarządu Alicji Makarskiej z dyrektorem portu Michałem Anczykowskim oraz burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym. Podczas spotkania przedstawione zostały także plany i założenia PPL dotyczące lotniska.

Burmistrz Bernard Radny przedstawił strategię rozwoju gospodarczego gminy z wykorzystaniem potencjału lotniska w Babimoście. Omówiono też bieżącą sytuację Portu Lotniczego w Babimoście. W spotkaniu udział wzięli także: doradca zarządu województwa ds. połączeń lotniczych Jacek Plis, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomir Kotylak, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Piotr Tykwiński oraz Maciej Król – pracownik Wydziału Portu Lotniczego UMWL.

W tym roku pojawiły się nowe szanse na rozwój portu lotniczego. Przypomnijmy, od marca tego roku w porcie pojawił się nowy przewoźnik – firma LOT Sp. z o.o., która obsługuje stałe połączenie na linii Warszawa-Zielona Góra. Dzięki temu lotnisko znalazło się w siatce połączeń międzynarodowych. Oznacza to, że wylatując z Babimostu mamy szasnę na transfer do różnych destynacji, m.in. do Amsterdamu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Londynu, Zurichu, Warszawy, Krakowa, Wilna, Wiednia, Mediolanu, Pragi, Budapesztu, Dusseldorfu, Frankfurtu a/M, czy Madrytu. Dzięki takiej możliwość zwiększyła się liczba pasażerów.

Połączenia wspiera samorząd województwa, który zagwarantował 15 mln zł na realizację połączeń lotniczych ( w tym 12 mln na połączenia z Warszawą). Jest też dotacja z miasta Zielona Góra w wysokości 2 mln w tym i następnym roku.

Ponadto w styczniu tego roku podpisana została umowa, która zakłada powstanie w Porcie Lotniczym Ośrodka Szkolenia Lotniczego Westwings Sp. z o.o., w którym prowadzone będą szkolenia praktyczne dla przyszłych pilotów.

Galeria zdjęć

Rozmowy o lotnisku w Babimoście

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!