Szczegóły aktualności:

Marszałek pogratulowała biegaczom

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 11-07-2017

Na dzisiejszym (11.07) posiedzeniu Zarządu Województwa Lubuskiego pojawiła się drużyna Urzędu Marszałkowskiego, która zdobyła srebrne medale w kategorii zespołowej podczas Ogólnopolskiego Biegu „Bursztyn Jarosławca". – Na co dzień ścigamy np. w pozyskiwaniu środków unijnych, ale to ważne, aby mieć własne pasje i je realizować. Gratuluję sukcesu – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Każdego roku na jeden dzień Jarosławiec staje się stolicą polskich biegów. Do tej nadmorskiej miejscowości przyjechało tylko w tym roku ok. tysiąca biegaczy. Impreza cieszy się także sporym zainteresowaniem ogólnopolskich oraz lokalnych mediów.

Na wydarzenie składa się kilka elementów. Sportowe zmagania otwiera rywalizacja dzieci i młodzieży. Następnie na starcie zawodów stają urzędnicy, którzy o laur zwycięstwa walczą w ramach Ogólnopolskiego Biegu „Bursztyn Jarosławca". Na tym polu sukces odniosła lubuska drużyna. Urzędnicy do domu wrócili ze srebrnymi medalami w klasyfikacji drużynowej.

Ukoronowaniem imprezy był Międzynarodowy Bieg po Plaży na dystansie 15 km. W tym roku zmagania ukończyło blisko 700 zawodników. Najlepsi okazali się Roman Romanienko z Ukrainy i polska reprezentantka Ewelina Paprocka.

Skład drużyny UMWL:

1. Binek Rajmund
2. Bochańska Lidia
3. Brandyk Marcin
4. Fila-Merena Ewa
5. Nowak Dariusz
6. Osiński Przemysław
7. Ponulak Monika
8. Racinowski Krzysztof
9. Smarzewska Justyna
10. Syska Piotr
11. Szczygieł Karolina
12. Wolszczak Edyta

Galeria zdjęć

Srebrni medaliści zawodów w Jarosławcu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!