Szczegóły aktualności:

Ponad 20 mln euro z Interregu!

Katarzyna Kozińska | Wydarzenia | 13-07-2017

Aż 21 projektów zgłoszono do I osi priorytetowej w ramach Programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. 9 projektów otrzyma dofinansowanie. O efektach pracy Komitetu Monitorującego Program, mówił członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak podczas konferencji prasowej 13 lipca w Gorzowie Wlkp.  

W dniach 11-12 lipca we Frankfurcie nad Odrą po raz 8 obradował Komitet Monitorujący Programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. Pod głosowanie Członków poddane były projekty z I osi priorytetowej (Zachowanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego).   Łącznie zgłoszono 21 projektów. Dwa z nich nie przeszły oceny formalnej, jeden został wycofany na prośbę wnioskodawcy, natomiast trzy projekty nie przekroczyły wymaganej liczny punktów w ocenie. Komitet do dofinansowania wybrał 9 projektów, ocenianych najwyżej zgodnie z lista rankingową. Alokacja przewidziana w naborze została praktycznie wyczerpana po 8 projekcie, jednak KM postanowił zwiększyć środki finansowe, by zatwierdzić projekt Trebnitz, Gorzowa i Witnicy. Warunkiem przyjęcia tego projektu była redukcja wnioskowanej przez partnerów kwoty o ok. 800 tyś. Euro. – Zawsze się cieszę, że przechodzą projekty z mojego rodzinnego miasta. W sumie na Europejski Fundusz Współpracy Regionalnej jest przeznaczonych około 100 mln euro, obecnie wykorzystaliśmy około 40 procent środków, z obecnymi naborami będzie to około 60 procent – mówił dziennikarzom Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa lubuskiego.
T. Jędrzejczak przypomniał także, kto wchodzi w skład komitetu monitorującego, dodał również, że głosowaniu nad każdym projektem towarzyszy burzliwa dyskusja. Wartość przewidziana w naborze to ponad 19 mln Euro, co stanowi 60% alokacji na tą oś priorytetową Programu. Łączna wartość zatwierdzonych projektów to ponad 23 ml. Euro. Konferencja prasowa odbyła się w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
aktualne informacje o programie: http://interregva-bb-pl.eu/pl/

Tekst: Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej, opracowała K.Kozińska

Galeria zdjęć

Podsumowanie 8. posiedzenia KM INTERREG Polska-Brandenburgia

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!