Szczegóły aktualności:

Pogotowie w Zielonej Górze ma nowego dyrektora

Marzena Toczek | Wydarzenia | 13-07-2017

W wyniku ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego Konkursu na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej, Górze dokumenty złożyło aż 8 osób. 28 czerwca br.  Komisja Konkursowa zapoznała się z dokumentami kandydatów, a 30 czerwca  br. po przeprowadzeniu indywidualnych rozmów jednomyślnie zdecydowała, że kandydatem na dyrektora zielonogórskiego pogotowia będzie Marcin Mańkowski.

Zarząd Województwa Lubuskiego w dniu 4 lipca 2017 r. zaakceptował wskazanego przez Komisję Konkursową kandydata, a 13 lipca zawarta została z Marcinem Mańkowskim umowa o zarządzanie Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze.

Opis sylwetki

Marcin Mańkowski jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku gdzie ukończył kierunek Ratownictwo Medyczne. Ponadto na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy ukończył kierunek Zdrowie Publiczne. Studiował na kierunku Zarządzanie i Organizacja Ochrony Zdrowia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W swoim dorobku  posiada szereg kursów z zakresu ratownictwa medycznego. Brał udział w wielu mistrzostwach o zasięgu krajowym i zagranicznym w Ratownictwie Medycznym gdzie do jego największych osiągnięć należą: 2 miejsce i tytuł vice Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym w 2010 r. oraz tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym w 2011 r.

Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął od pracy w 2005 r. na stanowisku ratownika medycznego, w kolejnych latach swojej działalności zawodowej zajmował stanowiska zastępcy kierownika i kierownika Stacji Ratownictwa Medycznego w Nakle i Szubinie, kierownika Regionalnego Centrum Nowego Ratownictwa Medycznego, Kierownika Działu Szkoleń – ratownik medyczny w firmie MedRad. Aktualnie m. in. zajmuje stanowisko asystenta  w Zakładzie Fizjologii Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze.

Informację przygotowała: Ewa Jaske - Departament Ochrony Zdrowia UMWL

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!