Szczegóły aktualności:

Budżet dla Młodych

Paweł Tyl | Aktualności | 17-07-2017
1 mln zł - na taką kwotę opiewa Budżet Inicjatyw Obywatelskich, który w ramach projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” przeznaczony został na realizację pomysłów młodych Lubuszan. 17 lipca br. podczas konferencji prasowej Marszałek Elżbieta Anna Polak poinformowała, że ci są wyjątkowo aktywni, gotowi do działania, ponieważ wpłynęły aż 653 wnioski. W spotkaniu udział wzięła także Anna Synowiec, Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich.
Inicjatorką pilotażowego projektu pn. „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich jest marszałek Elżbieta Anna Polak. Jego celem była aktywizacja młodych Lubuszan. I to właśnie na realizację ich pomysłów samorząd przeznaczył okrągły milion złotych. Wysokość dotacji w ramach BIO to 5 tys. zł.

Anna Synowiec, Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich. – To był dobry czas, żeby zauważyć, jak młodzi reagują na takie inicjatywy. Widać było bardzo duże zainteresowanie. To nie prawda, że siedzą tylko w smartfonach, bo one często im pomagają czerpać wiedzę - choćby o naszym programie. Na pewno jako komisja młodzieży będziemy we wrześniu dyskutować o wniosku o kolejne dofinansowanie, na następny rok. To była pierwsza edycja, która okazała się wielkim sukcesem.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Inicjatyw Obywatelskich.

Galeria zdjęć

Milion dla młodych

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!