Szczegóły aktualności:

Quest Europe 2017

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 21-07-2017
22 lipca br. o godz. 19.00 w Piekarni Cichej Kobiety odbędzie się uroczysta inauguracja Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe 2017. W programie spotkanie z aktorem Emilianem Kamińskim – aktorem, reżyserem, właścicielem i dyrektorem prywatnego Teatru Kamienica, który w swoim dorobku artystycznym ma ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. Aktor odbierze z rąk organizatorów festiwalu nagrodę Wielki Ukłon 2017.

W sobotę odbędzie się także pierwszy z trzech koncertów instrumentalnych z festiwalowego cyklu „Koncerty muzyki filmowej”; skrzypce: Alicja Bezdziczek, fortepian: Albert Bezdziczek, kontrabas: Janusz Lewandowski.

Festiwalowi będą towarzyszyć bezpłatne warsztaty fotograficzne, aktorskie i montażowe oraz wystawa fotografii i grafik. A dla tych, którzy chcieliby nauczyć się pisać scenariusze filmowe atrakcyjną propozycją będą „Filmoczytanki”, czyli otwarte czytanie scenariuszy filmowych.

Szczegółowy program tegorocznej imprezy dostępny na stronie internetowej festiwalu. Od początku, czyli od 2005 r. organizatorami festiwalu są Lubuska Szkoła Fotografii oraz Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu.

 

Festiwal otrzymał wsparcie z budżetu województwa w wysokości 10 tys. zł.   

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!