Szczegóły aktualności:

Wokół rolnictwa

Paweł Tyl | Aktualności | 28-07-2017
Spotkanie w ramach Lubuskiego Forum Rolniczego i konferencja "Wzmacniamy polskie rolnictwo" - to minione wydarzenia w regionie z udziałem przedstawicieli Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Spotkanie Lubuskiego Forum Rolniczego odbyło się 25 lipca br. w siedzibie Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. kwestie związane z nadchodzącymi zmianami w Ustawie Prawo Wodne, modernizacją dróg oraz prawem łowieckim, podjęto również temat trzydziestoletnich umów dzierżaw. W spotkaniu udział wzięli radni: Zbigniew Kołodziej i Grzegorz Grabarek. Więcej.

Konferencja "Wzmacniamy polskie rolnictwo" odbyła się 28 lipca br. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel ocenił stan polskiego rolnictwa, przedstawił m.in. Program Rozwoju Głónych Rynków Rolnych na lata 2016-2020.

W ramach konferencji odbyły się również spotkania z przedstawicielami Agencji Rynku Rolnego, dyrektorami instytucji działających na rzecz wsi oraz z przedstawicielami Forum Rolniczego. Podczas nich rozmawiano na tematy związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020).

W spotkaniu, obok przedstawicieli Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, obecny był także Wiceprzewodniczący Sejmiku Marek Surmacz oraz radny Józef Kruczkowski.

Foto: Lubuska Izba Rolnicza

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!