Szczegóły aktualności:

23. Przystanek Woodstock otwarty!

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 03-08-2017

Wszyscy przystankowicze czekali na ten moment. Wielkie muzyczne święto właśnie się rozpoczęło! O godz. 15:00 Roman Polański, emerytowany kolejarz z Żar dał sygnał do odjazdu 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. - Witam na najpiękniejszym festiwalu świata! – krzyczał ze sceny Jurek Owsiak. Podczas uroczystego otwarcia na scenie pojawiła się marszałek Elżbieta Anna Polak, burmistrz Kostrzyna nad Odrą, gen. Mirosław Różański oraz goście i partnerzy Przystanku. Festiwal otworzyła grupa Łąki Łan.

- Festiwal jest dla każdego, nikogo nie dyskryminujemy. Dajecie nam siłę i energię. To wy jesteście autorami tego festiwalu - mówił Jerzy Owsiak dziękując jednocześnie za zimowy finał WOŚP, podczas którego zebrano 105,5 mln zł.

Jurek Owsiak rozpoczął hymn Polski, a po chwili dołączyli wszyscy Woodstockowicze.  

- To wasz kraj. Dbajcie o niego. Bądźcie z niego dumni. To miejsce jest powodem do dumy. Pokażemy całemu światu, że potrafimy się pięknie bawić – mówił Jurek Owsiak.  

Będzie się działo!

Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz brytyjska grupa New Model Army.

Gośćmi  Akademii Sztuk Przepięknych będą m.in. o. Paweł Gużyński - dominikanin, kaznodzieja, gen. Mirosław Różański, gospodarz programów telewizyjnych, konferansjer Maciej Orłoś, aktor teatralny i filmowy, zaangażowany na rzecz pomocy osobom z autyzmem (Fundacja SYNAPSIS) Bartłomiej Tołpa, Łukasz Kościuczuk – Koordynator kampanii społecznych w Fundacji SYNAPSIS.     

Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp. na Woodstocku!

W tym roku na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych wystąpi Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego ze sztuką "Stopklatka". Spektakl odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 2:40 (noc z piątku na sobotę). W sobotę w czasie spotkania będzie można porozmawiać z twórcami spektaklu o pracy w teatrze i wrażeniach po nocnym występie. 

Kilka słów o Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Do tej pory zagrały między innymi takie grupy:

Polska: Hey, Dżem, Voo Voo, Pidżama Porno, T.Love, Raz Dwa Trzy, Sweet Noise, KSU, Armia, Dezerter, Indios Bravos, Habakuk, Leszek Możdżer, Farben Lehre, Kobranocka, Lao Che, Vader, Hunter, Apteka, Łąki Łan i Projekt Republika. 

Świat: Guano Apes, Die Toten Hosen, Kiling Joke, The Stranglers, Clawfinger, Kreator, Beatsteaks, Zion Train, Twinkle Brothers, Zebrahead, H-Blockx, Skindred, Jahcoustix Dog Eat Dog, Airbourne, Gentleman & The Evolution, Helloween czy The Prodigy. 

Ważnym elementem Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z woodstockowiczami. O czym? O wierze, prawdzie, marzeniach i przygodach. ASP to miejsce, w którym Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz opowiadali o losach Polski, miejsce w którym Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski rozprawiali na temat dziennikarzy i dziennikarstwa, to przestrzeń w której Dorota Masłowska, Janusz Głowacki i Jerzy Bralczyk opowiadali o języku i jego roli w dzisiejszym świecie. Pierwszym rektorem ASP był Zbigniew Hołdys. ASP to nie tylko dyskusje i spotkania, to także przeróżne artystyczne warsztaty.

 

Wykorzystano materiały: WOŚP

Galeria zdjęć

23. Przystanek Woodstock otwarty!

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!