Szczegóły aktualności:

Zamiana na Woodstocku: poczuj to na własnej skórze

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 04-08-2017

Niepełnosprawni - inni, nie oznacza gorsi! O tym, z jakimi borykają się przeciwnościami oraz jakie to uczucia mieć pewne ograniczenia może przekonać się każdy, kto odwiedzając lubuską strefę zajrzy do Grodu Otwartych Serc i weźmie udział w grze „Zamiana” i choć na chwile „wejdzie w skórę” osoby niepełnosprawnej. Do „Zamiany” zachęcała prezes Fundacji Opiekun Serca Joanna Brodzik.

- Chcielibyśmy wpłynąć na zmianę świadomości społecznej. Wszyscy, którzy pytają mnie, dlaczego tu jestem, odpowiadam, bo mogę, bo ze wszystkich możliwości, które mam, wybrałam właśnie to, żeby być tutaj – podkreślała prezes fundacji.      

Projekt „Zamiana” ma na celu budowanie świadomości społecznej wobec osób niepełnosprawnych. Sytuacja w której, osoby pełnosprawne doświadczają perspektywy ograniczenia osoby niepełnosprawnej pozwala na lepsze zrozumienie problemu i barier, z którymi muszą zmagać się na co dzień. Gra jest szansą na odwrócenie ról. Celem gry jest także edukacja w kwestii wrażliwości społecznej wobec osób niepełnosprawnych. Jak to jest nie widzieć sprawdziła na własnej skórze marszałek Elżbieta Anna Polak.

- Gra Zamiana została wymyślona, żeby pod pretekstem zabawy dać szansę zdrowym wejść w role osób niepełnosprawnych i w ten sposób poprzez osobiste doświadczenie ograniczeń zmieniać świadomość społeczną wobec niepełnosprawności - podkreśla Joanna Brodzik. - Dzięki marszałek Polak, fundacja Opiekun Serca przeprowadzila Zamiane na strefie Lubuskiej na Woodstock. Ponad setka ludzi, również pani marszalek losowała za pomocą naszej wielkiej, miękkiej kostki swoje ograniczenie. Dzieki wpisom do Ksiegi Zamiany wiemy jak głębokie wrażenie wywiera to doświadczenie. Łzy wzruszenia, wyrazy szacunku, entuzjazm i świadomosc to skarby, które z Grodu Otwartych Serc wyniesione zostały przez Uczestników. Dziękujemy i zapraszamy jutro, w sobotę, do Zamiany. Strefa Lubuska o godz. 14.00. I Ty możesz zostać niepełnosprawny! Sprawdź co to w Tobie zmieni.

 

Galeria zdjęć

Woodstock: Gra "'Zamiana"

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!