Szczegóły aktualności:

Lubuska Strefa: u nas się dzieje!

Małgorzata Tramś-Zielińska | Młodzież | 04-08-2017

Lubuska strefa na Woodstocku – rodzinna, kulturalna, z pasją! Nic dziwnego, że odwiedzają nas tłumy woodstokowiczów. W tym roku promujemy zamki, pałace i dwory oraz ponad 500 jezior. Największą popularnością cieszą się pocztowe kartki, dmuchany zamek, bicie monety, łowienie rybek, warsztaty: zrób to sam, pokazy walk rycerskich oraz nowoczesne technologie. Przybywajcie, koniecznie zabierzcie ze sobą dzieci. Lubuska strefa czynna także w sobotę od 11.00 do 19.00.  

Witajcie w Lubuskiej Bajce. Rycerze i damy – zapraszamy!

Lubuskie to 252 pałace i dwory, to mury, co historię zwycięstw i klęsk pamiętają, to także dzielni rycerze oraz piękne waćpanny. Odwiedzając lubuską strefę na Przystanku Woodstock możecie przenieść się w dawne czasy. Pokazujemy, jak wyglądało średniowieczne rzemiosło i kuglarstwo. Nie brakuje także prawdziwych rycerskich pojedynków.

Gród Otwartego serca

Niepełnosprawni - inni, nie oznacza gorsi! O tym, z jakimi borykają się przeciwnościami oraz jakie to uczucia mieć pewne ograniczenia może przekonać się każdy, kto odwiedzając lubuską strefę zajrzy do Grodu otwartych serc i weźmie udział w grze „Zamiana” i choć na chwile „wejdzie w skórę” osoby niepełnosprawnej.

Kreatywnie i bezpiecznie

Zmywalne tatuaże, stemple z symbolami Lubskiego, breloki, drewniane gadżety to wszystko możecie zrobić sami odwiedzając lubuską strefę. To także szansa na wysłanie pocztówki do rodziców i przyjaciół z informacją, że w Lubuskiem jest OK! 

Tworzenie na żywo wielkoformatowego rysunku lubuskiego pałacu

W trakcie funkcjonowania lubuskiej strefy Woodstock powstawać będzie graffiti – „obrazek z lubuskiego” oraz „Fundusze na Woodstock”- festiwalowy namiot Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Osoby obeznane techniką graffiti będą mogły współtworzyć obie prace, natomiast pozostali zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak tworzyć tego rodzaju prace.

Codzienne warsztaty dla Woodstockowiczów

- tworzenie zmywalnych tatuaży lub stempli z symbolami kampanii promocyjnych województwa lubuskiego: pałaców, zamków oraz Złap Rybkę w Lubuskim

- malowanie drewnianych rybek i pałaców

- wykonywanie breloków z rybkami i pałacami

- wykonywanie drewnianych gadżetów nawiązujących do naszych kampanii

 

Woodstockowa poczta

Lubuska pocztówka z Przystanku Woodstock – na każdy dzień festiwalu przygotowaliśmy ok.700 woodstockowych kart pocztowych wraz z nadrukowanym znaczkiem. Kartki przedstawiają festiwal oraz lubuskie atrakcje turystyczne, również te, które wsparte zostały unijnymi pieniędzmi.

 

Namiot ze strefą internetu

Namiot, w którym znajduje się kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu to miejsce
co roku pożądane przez woodstockowiczów. To miejsce, w którym będzie można sprawdzić pocztę elektroniczną, wysłać e-maila, zdjęcia, doładować telefon komórkowy, obejrzeć reportaż multimedialny o lubuskiej historii Przystanku Woodstock czy po prostu znaleźć chwilę na odpoczynek (współpraca z firmą Microsoft).

 

Pieczątka z Woodstock

Pieczątki promujące województwo/festiwal/ Fundusze Europejskie można odcisnąć na wszystkim, co tylko możliwe – ciało, ubrania, kartki pocztowe…. Od kilku lat działania te cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

Gra historyczna z lubuskim w tle

To rozrywka, która naszym gościom przyniesie mnóstwo zabawy, wyzwoli ducha rywalizacji oraz pozwoli wykazać się wiedzą historyczną. Wydarzenia, miejsca oraz osoby występujące w grze związane są z naszym regionem.

 

Ludzka katapulta

Goście lubuskiej strefy, po zapięciu specjalnej uprzęży, będą mogli wykonać „skok do funduszy”

 

Gra terenowa

Gra angażująca uczestników festiwalu do odwiedzenia wszystkich podstref województwa lubuskiego, losowanymi nagrodami będą koszulki Woodstockowe – Lubuskie Tu Gramy

 

Strefa „Złap rybkę w Lubuskim”

Strefa Złap Rybkę w Lubuskim – wędkowanie dla dzieci. Kto wyłowi wszystkie rybki, otrzyma nagrodę. W Strefie stanie także łódka, w której będzie można się sfotografować.

 

Strefa Zdrowia

Promujemy zdrowy styl życia, rozdajemy oświadczenia woli oraz zapraszamy do quizu wiedzy o zdrowiu z nagrodami.

 

Galeria zdjęć

Woodstock: Ruszyła Lubuska Strefa

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!