Szczegóły aktualności:

Misja gospodarcza do USA – przedłużona rekrutacja!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-09-2017

Prowadzisz swoją firmę zarejestrowaną na terenie województwa lubuskiego? Jesteś MŚP z branży elektronicznej i chcesz rozwijać swój biznes na całym świecie? Możesz wziąć udział w misji gospodarczej do Doliny Krzemowej w USA organizowanej przez Urząd Marszałkowski. Dzięki przedłużeniu terminu naboru chętnych, wnioski można składać do 2 listopada.

Misja do USA obejmie wizytę w Dolinie Krzemowej w San Francisco oraz na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Wyjazd odbędzie się w terminie pomiędzy 6 a 13 stycznia 2018 roku.

Targi CES są światowym miejscem spotkań wszystkich, którzy rozwijają się w interesie konsumentów wysokich technologii. Od ponad 50 lat CES jest platformą wprowadzania innowacji i technologii, która zmieniła świat. W Las Vegas co roku organizowane jest spotkanie dla wszystkich, którzy rozwijają się w dziedzinie technologii konsumenckich i gdzie innowacje nowej generacji są wprowadzane na rynek.

W programie misji znajdą się także:
- udział w giełdzie korporacyjnej, spotkaniach match-makingowych, networkingowych w akceleratorach high-tech oraz start-upowych,
- spotkania z przedstawicielami lokalnej administracji, członkami Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej w Nevadzie, a także członkami Venture Capital oraz mentorami z Doliny Krzemowej
- wizyty w kampusie Google, korporacji w Dolinie Krzemowej lub San Francisco i spotkanie z przedstawicielami NASA.

Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców z kategorii MŚP posiadających siedzibę w Województwie Lubuskim. Firmy zakwalifikowane do udziału w misji gospodarczej pokrywają 15% kosztów organizacji wyjazdu w przeliczeniu na jednego uczestnika, szacowany koszt ok. 3900 zł netto.

Przedsiębiorcy dokonują zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres e-mail coi@lubuskie.pl , coie@lubuskie.pl :

- formularza zgłoszeniowego (zał. 1)
- formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (zał. 2)
- zaparafowanego projektu umowy (zał. nr 3) jako potwierdzenie zapisów dokumentu
- kopii certyfikatów, atestów, patentów i innych dokumentów wymaganych w obrocie towarami na rynkach zagranicznych/danego kraju.

Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie wyłonienia wykonawcy technicznego (w ramach ogłoszonego przetargu) misja w tym terminie nie dojdzie do skutku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami tel: 68 456 5 425, 68 456 5 331, lub drogą mailową coi@lubuskie.pl , coie@lubuskie.pl 

Do pobrania:

- regulamin rekrutacji
- formularz zgłoszeniowy
- formularz informacji
- projekt umowy

Informację przygotowała: Justyna Śmielska-Saniuk, Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!