Szczegóły aktualności:

Z roboczą wizytą w szpitalu w Ciborzu

Tatiana Mikułko-Kozłowska | Wydarzenia | 09-08-2017
Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła w środę, 9 sierpnia, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Obejrzała szpital, zapoznała się z najpilniejszymi potrzebami inwestycyjnymi, a także rozmawiała o konsekwencjach wejścia w życie ustawy o tzw. "sieci szpitali". Drugim powodem wizyty było spotkanie z przedstawicielem Fundacji Black Butterflies, która planuje utworzyć w regionie "Dom życia" dla swoich podopiecznych. Być może powstanie on w jednym ze szpitalnych budynków.
Po leżącym na 28 ha kompleksie szpitalnym oprowadzała marszałek Elżbietę Annę Polak dyrektor szpitala Beata Sudnik-Kotus w towarzystwie głównego księgowego Marka Kowalkowskiego i kierownika działu techniczno-eksploatacyjnego Tomasza Kowalskiego. Marszałek zapoznała się z efektami udzielonych w 2016 r. dotacji dla szpitala. Samorząd województwa przeznaczył 500 tys. zł na modernizację oddziałów w ramach programu dostosowawczego oraz 500 tys. zł na utworzenie oddziału dziennego oraz zwiekszenie ilości miejsc na oddziale ZOL psychiatrycznym. Obejrzała oddział neurologii a także położone przy jeziorze dawne kasyno oficerskie, w którym mieści się rehabilitacja psychiatryczna dla pacjentów szpitala.
Marszałek Polak zapoznała się z sytuacją finansową nadzorowanej przez Urząd Marszałkowski jednostki. Rozmawiała też na temat konsekwencji wejścia w życie ustawy o tzw. "sieci szpitali. Dr Grzegorz Rossa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa tłumaczył jak w świetle ustawy może wyglądać przyszłość związana z kontraktowaniem świadczeń z zakresu neurologii. 
Drugim elementem wizyty marszałek w Ciborzu było spotkanie z Piotrem Hassa, dyrektorem generalnym Fundacji Black Butterflies Ewy Minge. Fundacja planuje zbudować "Dom życia", czyli miejsce przeznaczone dla pacjentów onkologicznych, w którym mogliby znaleźć opiekę i terapię poprzez sztukę z zakontraktowaniem części usług. Marszałek zaproponowała, by wykorzystać do tego celu nieużywane przez szpital budynki. Poinformowała też o możliwościach finansowania termomodernizacji obiektu i likwidacji braier architektonicznych. Wspólnie z przedstawicielem Fundacji obejrzała dawny magazyn żywnościowy, który mógłby być udostępniony dla Fundacji na działalność z zakresu profilaktyki onkologicznej. Budynek stoi pusty, jest nieużywany od ok. 20 lat.

Galeria zdjęć

Wizyta w szpitalu w Ciborzu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!