Szczegóły aktualności:

Przedsionek Raju 2017

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 10-08-2017
„Przedsionek Raju” to ważne wydarzenie w skali naszego województwa. To okazja, aby móc posłuchać ciekawej i niezwykłej muzyki. Już w najbliższą sobotę tj. 12 sierpnia br. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Chotkowie koncertu wysłucha wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

9 sierpnia br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wysłuchał koncertu w Brzeźnicy. Była to również okazja do spotkania i rozmowy z Cezarym Zychem - dyrektorem Festiwalu „Muzyka w Raju”.

Cykl „Przedsionek Raju” jest nawiązaniem do festiwalu „Muzyka w Raju” odbywającego się w pocysterskim opactwie w Paradyżu-Gościkowie. Po raz pierwszy został zorganizowany w 2012 roku z okazji X edycji tej znaczącej lubuskiej imprezy muzycznej.

Tegoroczna edycja „Przedsionka Raju” dość wyraźnie różni się od wcześniejszych, na których dominowały recitale i koncerty kameralne. Tym razem, obok recitali solowych i koncertów małych formacji kameralnych, zaprezentowała się orkiestra Kore. Zespół wystąpił co prawda w bardzo niewielkim składzie, ale wystarczającym, aby zachwycić tak wspaniałymi kompozycjami, jak suity orkiestrowe J.F. Telemanna, koncerty klawesynowe J.S. Bacha czy koncerty wiolonczelowe A. Vivaldiego.

Blisko 30 koncertów zaprowadziło do wielu pięknych i wciąż nie wszystkim znanych miejscowości Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Urząd marszałkowski stara się wspierać w takie inicjatywy, stąd dofinansowanie tego przedsięwzięcia w ramach PROW.  

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!