Szczegóły aktualności:

Koncert w podzięce dla darczyńców Gorzowskiej Katedry

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 31-08-2017

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. dwa miesiące po wybuchu pożaru w zabytkowej wieży kościoła organizuje koncert poświęcony darczyńcom Gorzowskiej Katedry. 1 września o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają na Scenę Letnią do wspólnej zabawy przy polskich i włoskich przebojach w wykonaniu gorzowskich aktorów. Gościem specjalnym programu będzie Władysław Grzywna. Koncertu wysłucha wicemarszałek Romuald Gawlik.

Gorzowska Katedra jest uznawana za symbol miasta i zarazem najcenniejszy zabytek. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1297 r., natomiast część wieży, w której wybuchł pożar  powstała w XVII w. W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było około kilkudziesięciu zastępów Straży Pożarnej z woj. lubuskiego i ościennych regionów.

Koncert na Scenie Letniej ma być podziękowaniem wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz katedry. Zarówno służbom mundurowym, którzy z narażeniem życia walczyli z żywiołem, jak i tym, którzy wsparli bądź mają zamiar wesprzeć finansowo inicjatywę odbudowy zniszczonej podczas pożaru katedry.

Przypomnijmy, 6 lipca br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego podczas której radni zdecydowali o wsparciu działań na zabezpieczenie gorzowskiej katedry w kwocie 300 tys. zł.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!