Szczegóły aktualności:

Szpital Uniwersytecki ma nowego prezesa

Marzena Toczek | Zdrowie | 31-08-2017

Zgromadzenie wspólników Szpitala Uniwersyteckiego na swoim pierwszym posiedzeniu wybrało pierwszy zarząd szpitala. Prezesem został Marek Działoszyński, wiceprezesami obecni dyrektorzy: Zbigniew Hupało -  ds. rozwoju oraz Jarosław Sieracki - ds. finansowych. - Cieszę się, że udało się pozyskać doskonałego menadżera. Pan prezes wraz z zarządem mają bardzo jasno sprecyzowane zadania i jestem przekonana, że im sprostają – zaznacza marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak nowy prezes lecznicy ma przede wszystkim przeprowadzić szpital przez proces przekształcenia w uniwersytecki. Zadeklarowała także dalsze wsparcie samorządu dla jednostki. - Szpital Uniwersytecki jest teraz w  fazie tworzenia. Więc przede wszystkim zadaniem nowego prezesa i zarządu jest przejście suchą stopą z obniżonego standardu, do standardu europejskiego, pierwszej kliniki w województwie. Więc jest to zadanie pionierskie. W imieniu samorządu województwa deklaruję, że chociaż mamy pakiet mniejszościowy będziemy w dalszym ciągu współfinansować kierunek lekarski oraz ważne inwestycje. W tym roku przeznaczyliśmy na inwestycje w szpitalu 12,6 mln zł. Priorytetem jest budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – wyjaśniła. Zaznaczyła także, że przed zarządem stoją także ważne zadania związane z wewnętrznym funkcjonowaniem szpitala: tworzenie klinik, czy zmiana struktury organizacyjnej.

W związku z powyższym kierowanie szpitalem to także wyzwanie dla doktora nauk prawnych Marka Działoszyńskiego – nowego prezesa szpitala. - Cieszę się, że będę mógł współpracować z dwiema osobami, które wcześniej już funkcjonowały w kierownictwie szpitala. Będę liczył na ich wiedzę, wsparcie i pomoc. Zadania są bardzo jasno sprecyzowane zarówno przez uczelnię i zarząd województwa. Dla mnie osobiście to kolejne życiowe wyzwanie – wyjaśnił. Podkreślił, że potrzebuje czasu na zapoznanie się ze specyfiką szpitala i jego problemami. Zaznaczył, że jest nastawiony na tworzenie zespołu, który tym problemom podoła. - Będziemy Państwa informować o kolejnych dobrze zrealizowanych działaniach, które będą sprzyjały już nie tylko formalnemu budowaniu szpitala klinicznego, ale jego dobremu funkcjonowaniu – dodał.  ZOBACZ biogram prezesa Marka Działoszyńskiego

Podczas konferencji prasowej , na której przedstawiony został nowy zarząd szpitala, marszałek Polak poinformowała także, że zarząd województwa wskazał już także swoich – zgodnie z uchwałą - dwóch przedstawicieli do rady nadzorczej. Będą nimi dotychczasowi reprezentanci: mecenas Roksana Skorecka oraz pracownik departamentu ochrony zdrowia Aleksandra Lipińska. Trzech przedstawicieli do rady wprowadzi uczelnia. Wśród nich prof. Magdalena Graczyk – Prorektor ds. Jakości Kształcenia UZ oraz Katarzyna Łasińska – kanclerz uczelni.

Prof. Graczyk dziękowała władzom samorządowym za pomoc w utworzeniu szpitala uniwersyteckiego. - Kiedy ponad 4 lata temu pojawił się projekt uruchomienia w Zielonej Górze kierunku lekarskiego wiele osób mówiło, że budujemy zamki w chmurach, a my odpowiadaliśmy: spokojnie, w chmurach też można budować, byle zamek miał dobre fundamenty. I te fundamenty przez te cztery lata krok po kroku budowaliśmy dzięki wsparciu władz samorządowych. Dzisiaj położona została ostania cegiełka – mamy szpital uniwersytecki, z którego bardzo się cieszymy – dodała.

Galeria zdjęć

Szpital Uniwerstyecki ma nowy zarząd

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!