Szczegóły aktualności:

Darczyńcom Gorzowskiej Katedry

Paweł Tyl | Aktualności | 01-09-2017
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. dwa miesiące po wybuchu pożaru w zabytkowej wieży kościoła, zorganizował koncert poświęcony darczyńcom Gorzowskiej Katedry. 1 września br. organizatorzy zaprosili na Scenę Letnią do wspólnej zabawy przy polskich i włoskich przebojach w wykonaniu gorzowskich aktorów. Gościem specjalnym programu był Władysław Grzywna. Koncertu wysłuchał Wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.

Gorzowska Katedra jest uznawana za symbol miasta i zarazem najcenniejszy zabytek. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1297 r., natomiast część wieży, w której wybuchł pożar  powstała w XVII w. W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było około kilkudziesięciu zastępów Straży Pożarnej z woj. lubuskiego i ościennych regionów.

Koncert na Scenie Letniej ma być podziękowaniem wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz katedry. Zarówno służbom mundurowym, którzy z narażeniem życia walczyli z żywiołem, jak i tym, którzy wsparli bądź mają zamiar wesprzeć finansowo inicjatywę odbudowy zniszczonej podczas pożaru katedry.

Przypomnijmy, 6 lipca br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego podczas której radni zdecydowali o wsparciu działań na zabezpieczenie gorzowskiej katedry w kwocie 300 tys. zł.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!