Szczegóły aktualności:

Dożynki Wojewódzkie w Cybince

Paweł Tyl | Aktualności | 04-09-2017
Cybinka była tegorocznym miastem-gospodarzem Lubuskiego Święta Plonów, które odbyło się 3 września. Podczas tradycyjnych obrzędów podziękowaliśmy rolnikom za ich trud i pracę. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. W uroczystościach udział wzięli Radni Województwa Lubuskiego.


Każdego roku podczas Lubuskiego Święta Plonów niezwykle ważną funkcję pełnią  osoby, które wcielają się w rolę starosty i starościny dożynek.  W tym roku te zaszczytne funkcje pełnili:

Mieczysław Palonka – Starosta

Urodził się na Zamojszczyźnie w roku 1946 w rodzinie chłopskiej. Po ukończeniu Technikum Rolniczego oraz studiów na Akademii Rolniczej we Wrocławiu do roku 1981 pracował w lubuskich PGR jako zootechnik i główny specjalista. Kupił gospodarstwo rolne w Droszkowie gm. Zabór  (pow. Zielona Góra). Gospodaruje na 54 ha, z których część przekazał swoim synom, którzy również mają swoje gospodarstwa. Od lat prowadzi hodowlę bydła mięsnego. Obecnie jest emerytem.

Joanna Niparko - Starościna

Mgr inż. Ogrodnictwa z uzyskanym dyplomem Akademii Rolniczej w Poznaniu w roku 1982 r. Od 1985 roku prowadzi wraz z mężem Eugeniuszem gospodarstwo rolne, które dziś obejmuje ziemie o powierzchni 250 ha. Obecna polityka gospodarstwa polega na uprawie i wytwarzaniu ekologicznych produktów żywnościowych. Produkty cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Pani Joanna od 10 lat aktywnie udziela się w Towarzystwie Polesia i Białkowa. Na co dzień przez swoje inicjatywy społeczne wspiera rozwój gminy Cybinka. 

Szczegółowa relacja. 

Galeria zdjęć

Lubuskie Święto Plonów w Cybince

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!