Szczegóły aktualności:

OSP Trzebiechów z nowym wozem

Paweł Tyl | Aktualności | 04-09-2017
Jednsotka OSP w Trzebiechowie wzbogaciła się o nowy sprzęt - 2 września br. odbyło się oficjalnie przekazanie nowego samochodu strażackiego. W uroczystości udział wziął Wiceprzewodniczący Sejmiku Tomasz Wontor.
Nowy pojazd wyposażony jest w średni zestaw ratownictwa technicznego, ponton, agregat prądotwórczy, 3  kpl. suchych ubrań rat. wodnego,  6 rękawów  przeciwpowodziowych, 3 radiostacje, maszt oświetleniowy ,latarki, torbę medyczną PSP  wraz z deską i szynami, przedłużacz, linę stalową, wyciągarkę.

Po zakończeniu procedury przetargowej  jednostka otrzyma jeszcze 6 zestawów ubrań bojowych (ubranie, hełm, kominiarka ,buty ,rękawice)  oraz węże tłoczne, drabinę, buty  gumowe i prądownice.

Samochód kosztował 695 tys. zł i został sfinansowany w 85% z funduszy Unii Europejskiej (w ramach programu Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w samochody  ratownicze  i specjalistyczny sprzęt ratowniczy), a pozostałe 15% to wkład gminy, w tym 51 tys. zł zebranych przez druhów.


info: http://www.trzebiechow.osp.org.pl/

foto: OSP Kargowa

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!