Szczegóły aktualności:

Współpraca pogranicza

Paweł Tyl | Aktualności | 04-09-2017
4 września br. w siedzibie Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze gościła delegacja Parlamentu Krajowego Brandenburgii z Prezydent Brittą Stark na czele. Efektem wizyty jest podpisanie deklaracji o współpracy między regionami. W dokumencie podkreśla się m.in. znaczenie partnerstwa odrzańskiego oraz euroregionów „Pro Europa Viadrina“ i „Sprewa-Nysa-Bóbr“.
Ze strony Sejmiku w rozmowach udział wzięli: Przewodniczący Czesław Fiedorowicz, Wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz, Członek Zarządu Tadeusz Jędrzejczak oraz radny Edward Fedko.

Uroczyste podpisanie deklaracji odbyło się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W dokumencie podkreśla się m.in. znaczenie partnerstwa odrzańskiego oraz euroregionów „Pro Europa Viadrina“ i „Sprewa-Nysa-Bóbr“, ponieważ przyczyniają się one do wzmacniania sieci transgranicznych oraz wspierania sąsiedzkich kontaktów społecznych i gospodarczych.


Treść deklaracji
.Sygnatariusze są przekonani, że niemiecko-polskie projekty w ramach współpracy europejskiej na terytorium Kraju Związkowego Brandenburgii oraz Województwa Lubuskiego będą kontynuowane również w przyszłości i otrzymają wsparcie organów przedstawicielskich.

Obie strony zgadzają się wzmacniać kontakty, zwłaszcza na poziomie komisji Parlamentu i Sejmiku oraz wspierać wzajemną wymianę poglądów, a także regularne wizyty i spotkania regionalnych polityków.

Galeria zdjęć

Spotkanie z delegacją z Brandenburgii

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!