Szczegóły aktualności:

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 04-09-2017

1 września 1939 r. to ważna data w historii Polski i świata. Tego dnia wybuchła II wojna światowa, która pochłonęła kilkadziesiąt milionów ofiar. Uroczystości związane z obchodami 78. rocznicy wydarzenia odbyły się m.in. na cmentarzu w Zielonej Górze. Województwo Lubuskie reprezentowali: Sekretarz Województwa Lubuskiego Bogdan Nowak i Tomasz Wontor zastępca przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Uroczystości przebiegały zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Wzięły w nich udział orkiestra z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, kompania reprezentacyjna oraz asysty i warty z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska.

Obchody rozpoczęły się polową mszą świętą w intencji weteranów i ofiar II wojny światowej. Na uroczystość złożyły się także m.in.: widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, odczytanie wojskowego apelu pamięci oraz złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy.

Podczas uroczystości odczytano list okolicznościowy, jaki na ręce organizatorów skierowała marszałek Elżbieta Anna Polak, w którym zawarte zostały serdeczne życzenia dla wszystkich zebranych.

Galeria zdjęć

78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Zdjęcia Krzysztof Wesołowski

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!