Szczegóły aktualności:

Nowoczesne przedszkole dla najmłodszych

Marzena Toczek | Wydarzenia | 06-09-2017

Nowoczesne, kolorowe i pełne radości  - takie jest otwarte dziś Przedszkole nr 1 przy szkole podstawowej w Otyniu. Inwestycja została zrealizowana ze środków RPO Lubuskie 2020. Przedszkole powstało w rekordowym czasie 3 miesięcy. - Jest to bardzo ważna inwestycja  w regionie lubuskim, ponieważ naszym celem jest tworzenie jak najlepszych warunków do życia dla naszych mieszkańców. Najmłodsi obywatele Lubuszanie potrzebują wysokich standardów – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.

Do przedszkola uczęszcza 100 najmłodszych Lubuszan. Niezwykle ważne jest to, że przedszkole posiada oddziały integracyjne i jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja sfinansowana została ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak, że inwestycje w najmłodsze pokolenie są niezwykle ważne. - W zakresie polityki prorodzinnej przeznaczamy spore środki  w ramach PRO na poprawę dostępności do opieki edukacyjnej i przedszkolnej. Najmłodsi obywatele Lubuszanie potrzebują wysokich standardów. Mam nadzieję, że będzie to przykład dla innych przedszkoli, po to żeby przyszłe pokolenie, kiedy przejmie po nas pałeczkę było super wychowane. Bo to co my dziś robimy, robimy dla przyszłych pokoleń – mówiła.

Głównym celem projektu jest Wzrost jakości oświaty na poziomie elementarnym w Gminie Otyń, a tym samym zwiększenie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich.

Wartość projektu: 1,3 mln zł

Dofinansowanie RPO L2020 – 1,1 mln zł

 

Galeria zdjęć

Otwarcie przedszkola w Otyniu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!