Szczegóły aktualności:

Konkurs Juvenes Translatores - dla młodych tłumaczy z UE

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 06-09-2017

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o konkursie Juvenes Translatores - dla młodych tłumaczy z całej UE. Uczestnicy zmierzą się z tekstami poświęconymi 60. rocznicy podpisania traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Trwa rejestracja szkół, która potrwa do południa 20 października. Zgłoszenia można dokonać w każdym języku urzędowym UE, w tym polskim.

Po etapie rejestracji 751 wylosowanych szkół, Komisji poda nazwiska uczniów (od dwóch do pięciu z jednej szkoły), którzy wezmą udział w konkursie. W konkursie mogą wystąpić wszyscy uczniowie urodzeni w 2000 roku. 23 listopada, w dniu konkursu, będą oni mieli okazję sprawdzić się jako tłumacze pisemni.

Konkurs odbędzie się równocześnie we wszystkich wybranych szkołach. Zadaniem uczniów będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego języka urzędowego UE na inny. Oznacza to, że w sumie możliwe są 552 kombinacje 24 języków urzędowych UE. Następnie, tłumacze pisemni z Komisji Europejskiej sprawdzą wszystkie tłumaczenia i wybiorą jedno najlepsze tłumaczenie z każdego kraju.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się w Brukseli w kwietniu 2018 roku. Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym znajdą Państwo na stronie Juvenes Translatores: http://ec.europa.eu/translatores.

Informację przygotowało: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!