Szczegóły aktualności:

Lubuscy operatorzy ruszyli ze wsparciem dla przedsiębiorców

Małgorzata Tramś-Zielińska | Fundusze unijne | 08-09-2017

Lubuscy przedsiębiorcy mogą już korzystać ze środków unijnych m.in. na szkolenia dla swoich pracowników. Konferencje inaugurujące udzielanie wsparcia w ramach projektów odbyły się w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie do rozdysponowania w całym województwie w ciągu najbliższych dwóch lat jest ponad 21 mln złotych.

6 września w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Lubuskie  Bony Rozwojowe  - szansą rozwoju Twoich pracowników”. Konferencje otworzyły Hanna Nowicka – Prezes Zarządu ARR S.A., która pełni funkcje operatora na południu województwa, w subregionie zielonogórskim oraz Małgorzata Jażdżewska – Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego. Dyrektor zachęcała wszystkich przedsiębiorców do podnoszenia kompetencji własnych oraz pracowników, dzięki czemu firmy lubuskie staną się jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku. Podczas konferencji organizatorzy omówili najważniejsze założenia projektu, możliwości jakie stają przed lubuskimi przedsiębiorcami, a także sposób, w jaki mogą oni aplikować o środki unijne. O sposobie, w jaki można zarejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych, która zapewnia wysoką jakość szkoleń, opowiedział Szymon Kurek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ostatnim etapem inauguracji projektu było wystąpienie Adama Jeske – trenera biznesu, który w bardzo precyzyjny sposób zaprezentował przedsiębiorcom sposoby na zdiagnozowanie potrzeb szkoleniowych w firmie oraz efektywne rozwijanie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji przez ich pracowników.

 

Inauguracja drugiego projektu na północy województwa odbyła się 7 września w hotelu Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim. Zgromadzonych na konferencji gości przywitał Jerzy Korolewicz – Prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. ZIPH jest Operatorem środków w subregionie gorzowskim. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego głos zabrał Adam Misiaszek – Zastępca Dyrektora Europejskiego Funduszu Społecznego, który wyraził zadowolenie, że po pięciu miesiącach wytężonych przygotowań, projekt doczekał się inauguracji i przedsiębiorcy mogą teraz szkolić swoje kadry także przy wsparciu środków EFS. Obowiązkowym punktem konferencji było zaprezentowanie założeń projektowych oraz sposobu aplikowania o środki, a także rejestracji w Barze Usług Rozwojowych.

Podczas obu konferencji każdy z uczestników mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji i dowiedzieć się, w jaki sposób może ubiegać się o dofinansowanie. Konsultanci odpowiadali również na bieżąco na pytania przedsiębiorców w sprawach dotyczących rejestracji do Bazy Usług Rozwojowych.

Przypomnijmy, że odbiorcami wsparcia w ramach obu projektów mogą być mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na obszarze województwa lubuskiego, a usługi rozwojowe  będą rozliczane za pomocą bonów rozwojowych/szkoleniowych. Koszty dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa sięgają nawet 35 000 zł. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.5 Usługi rozwojowe dla MMŚP Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Szczegółowe informacje na temat wsparcia lubuskich przedsiębiorców można znaleźć na stronie www.lubuskiebony.pl

 

Informacja: Departament Europejskiego Funduszu Społecznego

Galeria zdjęć

Lubuscy operatorzy ruszyli ze wsparciem dla przedsiębiorców

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!