Szczegóły aktualności:

Pierwsza pomoc na sesji Sejmiku

Marzena Toczek | Sejmik | 11-09-2017

Dość nietypowy widok zastali radni i goście, którzy brali udział w sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. Przed salą kolumnową czekały na nich fantom i defibrylator do nauki pierwszej pomocy. – Chcieliśmy aktywnie uczcić Światowy Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Rozmawianie o tym to za mało. Trzeba działać – zachęcała marszałek Elżbieta Anna Polak

W przeprowadzeniu szkolenia przy okazji sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego pomogli młodzi wolontariusze z Lubuskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Przy okazji zaprezentowali defibrylator z funkcją szkoleniową, który został kupiony w tym roku ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.

Z danych statystycznych wynika, że aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, a każda upływająca minuta zmniejsza szanse na przeżycie poszkodowanego o 3-10 proc. Często powodem takiego stanu rzeczy jest brak pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Paraliżujący strach ten można pokonać poprzez częste branie udziału w tego typu akcjach. Powtarzanie czynności staje się nawykiem, a umiejętność pomocy w nagłych wypadkach drugą naturą. Żeby uratować komuś życie często wystarczy znajomość kilku podstawowych zasad.

Galeria zdjęć

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!