Szczegóły aktualności:

Gorzów i Zielona Góra – prezesi o współpracy dwóch szpitali

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 12-09-2017

Prezesi dwóch największych marszałkowskich szpitali: Jerzy Ostrouch i Marek Działoszyński oraz marszałek Elżbieta Anna Polak rozmawiali o współpracy obu lecznic. – Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał obu jednostek, żeby w efekcie zapewnić jeszcze lepszą opiekę pacjentom z województwa lubuskiego – mówi marszałek. Obszary do wspólnych działań to m.in. neonatologia i anestezjologia

Jerzy Ostrouch, Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. oraz Marek Działoszyński, Prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sp. z o.o. przy okazji spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak dyskutowali o polepszeniu oferty zdrowotnej dla Lubuszan. W tym celu chcą w niektórych obszarach połączyć potencjały obu lecznic. – Zależy nam na tym, żeby oferta obu lecznic się uzupełniała – tłumaczy marszałek. Mowa była m.in. o wykorzystaniu karetki neonatologicznej i wspólnych dyżurach lekarzy-specjalistów.

W spotkaniu uczestniczyła także dr Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus – ordynator Oddziału Hematologii gorzowskiej lecznicy.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!