Szczegóły aktualności:

Port Lotniczy świętował

Paweł Tyl | Aktualności | 02-10-2017
60-lecie lotniska i 40-lecie Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost – ten podwójny jubileusz był okazją do sympozjum na temat lubuskiego lotnictwa oraz szeregu imprez towarzyszących, które odbyły się 30 września br. na terenie portu lotniczego w Babimoście w ramach Dnia Otwartego Portu Lotniczego. Goście - w tym Radni Województwa Lubuskiego - oraz mieszkańcy bawili się na pikniku i pokazach specjalistycznego sprzętu.
Na Dzień Otwarty do Babimostu przybył m.in. gen. Mirosław Hermaszewski, który w 1978 r., jako pierwszy (i jedyny jak dotąd) Polak przebywał w przestrzeni kosmicznej, a w latach 60. i 70., jako pilot wojskowy, ćwiczył na babimojskim lotnisku. Podczas konferencji prasowej przyznał, że właśnie podczas ćwiczeń w Babimoście dowiedział się o urodzeniu swojego syna w roku 1966.


W Dniu Otwartym uczestniczyli także parlamentarzyści: senator RP Waldemar Sługocki i posłanka Krystyna Sibińska, która wylądowała w Babimoście samolotem rejsowym z Warszawy podczas trwania imprezy. Był także Stanisław Oznarowicz, emerytowany pracownik byłego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze i szef projektu uruchomienia portu lotniczego w Babimoście w 1977 r., a także samorządowcy, w tym m.in.: burmistrz Babimostu Bernard Radny, burmistrz Krosna Odrz. Marek Cebula, starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, radni województwa Małgorzata Gośniowska-Kola, Edward Fedko i Klaudiusz Balcerzak.

Więcej informacji.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!