Szczegóły aktualności:

Był Dragons – będzie Wataha

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 09-10-2017

Dragons Zielona Góra przez długi czas był jedynym klubem futbolu amerykańskiego w województwie lubuskim. To właśnie zielonogórskie „smoki”, jako pierwsze starały się szerzej promować sport, który do naszego regionu przyszedł zza oceanu. Dziś w klubie doszło do historycznej zmiany. Od teraz drużyna będzie nazywała się Wataha Zielona Góra. Za nową nazwą idą większe pieniądze od sponsorów. Te przeznaczone zostaną m.in. na rozwój klubu i stworzenie sekcji młodzieżowych.

Historia  drużyny zaczęła się od fascynacji kilku osób sportem, który w USA bije rekordy popularności i gromadzi przed telewizorami setki milionów widzów. Na początku zielonogórzanom piłkę zastępowała plastikowa butelka, a boisko łąka. Dziś w klubie trenuje kilkudziesięciu zawodników - nie tylko z Polski, którzy do dyspozycji mają profesjonalny stadion.

Od początku istnienia zielonogórska drużyna aktywnie włącza się w wydarzenia organizowane w całym województwie lubuskim, biorąc udział np. w spotkaniu z amerykańskimi żołnierzami zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski.  Jak przekonują władze klubu, chodzi o pozyskanie zainteresowania zarówno kibiców, jak i uczniów, przede wszystkim tych z gimnazjów i liceów. Wspomniana młodzież w najbliższej przyszłości miałaby stworzyć drużynę juniorską.

W ramach działalności Wataha Zielona Góra już kilka lat temu nawiązała także współpracę z drużynami futbolu amerykańskiego z Niemiec. Efektem tego posunięcia były wspólne treningi i obozy z niemieckim sąsiadami.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!