Szczegóły aktualności:

IX Lubuski Kongres Kobiet

Paweł Tyl | Aktualności | 16-10-2017
14 października br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się IX Lubuski Kongres Kobiet. W ramach programu zrealizowano m.in.: debatę z udziałem specjalistów i ambasadorów Województwa Lubuskiego, pokaz mody, liderki samorządu odebrały wyróżnienia. W Kongresie udział wzięli Radni Województwa Lubuskiego.
Głównym punktem Kongresu była debata „Kobiety solidarne w działaniu” z udziałem m.in.: Ewa Wieczorek (redaktor naczelna "Wysokich Obcasów"), Joanna Brodzik (aktorka, lubuska ambasadorka i prezes Fundacji Opiekun Serca, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych), Ewa Minge (polska projektantka, założycielka fundacji Black Butterflies) oraz Anna Synowiec (adwokatka, Radna Województwa Lubuskiego).

Szczegółowa relacja.

Muzykę na żywo podczas Kongresu zapewniła DJ El’mirka – miłośniczka płyt winylowych z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. Zaczynała od kameralnych imprez, dziś jej pseudonim rozpoznawalny jest w Europie. Grywa w liczących się klubach w Polsce i zagranicą. W roku 2017 zagra w katowickim spodku na festiwalu Mayday (największym tego typu wydarzeniu w Polsce). El’mirka jest również pomysłodawczynią i współorganizatorką cyklicznych imprez Babskie GraNie, gdzie muzycznie realizują się zdolne kobiety.


W holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego mozna była odwiedzić stoiska promocyjne naszego regionu, były porady (m.in. zdrowotne, joga), działania artystyczne, warsztaty, wystawa zdjęć, pokaz tańca oraz wiele cennych informacji dla Pań.


Po części głównej uczestniczki przeniosły się do Lubuskiego Teatru na przedstawienie „Di, Viv i Rose”. To poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe. Opowiada historię trzech przyjaciółek, które poznamy na scenie i w życiu prywatnym.


Galeria zdjęć

Lubuski Kongres Kobiet

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!