Szczegóły aktualności:

Misja gospodarcza w Korei

Jarosław Rodziewicz | Aktualności | 27-10-2017

Wacław Maciuszonek - Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa oraz lubuscy przedsiębiorcy, przebywający na misji gospodarczej w Korei spotkali się z przedstawicielem koreańskiego stowarzyszenia importerów KOIMA, Joong-hyun Jough. Przedstawił on możliwości współpracy oraz zaprosił do odwiedzenia targów, które tradycyjnie odbywają się w Seulu co roku w czerwcu.

KOIMA zrzesza 8 tys firm koreańskich z 50 różnych branż. Wszystkie zajmują się importem. Zagraniczne przedsiębiorstwa współpracujące z KOIMA głównie eksportują  Stowarzyszenie pomaga więc w znalezieniu odpowiednich partnerów na rynku. Na stronie www.import.or.kr umieszczone są wszystkie katalogi firm, którym pomaga KOIMA. Znajdą się tam też prezentacje lubuskich przedsiębiorców, którzy przebywają na misji w Korei.
KOIMA organizuje też misję gospodarcze na wszystkie kontynenty.  W ciągu 10 lat odbyły się trzy misje do Polski. Kolejna odbędzie się w przyszłym roku w Warszawie. Jeśli zdarzy się tak, że koreańscy przedsiębiorcy w tym samym czasie zaplanują też wizytę w Niemczech, to z chęcią odwiedzą region lubuski.
Obecnie firmy polskie współpracujące z KOIMA pochodzą z branży kosmetycznej, spożywczej, chemicznej, czasami też wysoko zaawansowanej elektroniki oraz firmy produkujące na potrzeby przemysłu jachtowego. Korea importuje np polskie wino, co może być interesujące dla lubuskich producentów win.
Dla inwestora koreańskiego, który chce zainwestować w Europie ważne jest, żeby na dany  rynku działały też inne firmy koreańskie. Decyzja o inwestycji zawsze poprzedzona jest wywiadem i jest to czasem ważne kryterium wyboru. W województwie lubuskim w strefie K-S SSE działa koreańska firma SDE, która jest częścią grupy SAM DONG.
Przedsiębiorcy pytali o to, w jaki sposób najlepiej przygotowywać informacje dla koreańskich partnerów? Czy KOIMA weryfikuje wiarygodność i uczciwość biznesową firm, które z wnimi współpracują? Czy pomaga w certyfikacji produktów?
O specyfice lubuskiego regionu opowiedział radny województwa lubuskiego Wacław Maciuszonek - Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa. Mówił przede wszystkim o położeniu Polski oraz regionu lubuskiego, a także o naszej idei zielonej krainie nowoczesnych technologii. Norbert Urbański, zastępca dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Rozwoju Marki scharakteryzował główne branże przemysłowe Lubuskiego i zachęcił do odwiedzenia naszego regionu.
Piątek jest ostatnim dniem wizyty lubuskich przedsiębiorców w Korei. W sobotę wylatują z Seulu do Haikou w Chinach. Tam odbędzie się druga część misji gospodarczej.

W misji gospodarczej do Azji udział biorą przedstawiciele:

AMP Sp. z o.o. z siedzibą w Chociulach

AMP Sp. z o.o. jest innowacyjną firmą, która działa na rynku od 2004 roku. Zajmuje się projektowaniem, budową i dostawą sprzętu do obróbki cieplnej i termicznej dla górnictwa, przemysłu motoryzacyjnego i narzędziowego. Maszyny produkowane przez firmę pracują w bardzo wysokich warunkach próżniowych i temperaturach od -1800 ° C do 3000 ° C.

A&S Sp. z o.o. Wschowa

Firma A&S ze Wschowy zajmuje się dystrybucją i importem własnym zabawek i akcesoriów dla dzieci. Sprzedają zabawki markowe oraz "private label". Sprzedaż hurtową prowadzą za pomocą platformy hurt.linkbaby.pl natomiast sprzedaż detaliczną za pomocą własnego sklepu internetowego zakupy.linkbaby.pl oraz aukcji Allegro nick: Linkbaby_pl oraz Top-Produkt.

Firma posiada szeroką ofertę produktów markowych w bardzo konkurencyjnych cenach hurtowych oraz import własny.

Mechanika Maszyn Maciej Falkiewicz z Zielonej Góry

Firma rodzinna z dwudziestoletnim stażem w przemyśle metalowym. Firma oferuje usługi i produkcję na maszynach CNC z podajnikiem prętowym do obróbki metali i tworzyw sztucznych. Dostarczają również obróbkę cieplną w postaci hartowania, nawęglania i azotowania plazmy.

Studio BOZON Sp. z o.o. z Kożuchowa

Firma zajmuje się projektowaniem przemysłowym różnych form ze szczególnym naciskiem na estetykę i nowoczesny design. Specjalizują się w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim i wizualnym. Każdy z wykonanych projektów jest indywidualny i nowatorski. Projektują także meble na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

P.U.H. „SANITAR” Jan Kordacz z Gorzowa Wlkp.

Firma branży sanitarnej, naprawy instalacji wewnętrznych, wody, gazu, sanitacji i budowa nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Firma prowadzi również działalność w zakresie gastronomii, hotelarstwa i przystani jachtowej. Posiadają również tereny rekreacyjne - boiska sportowe i korty tenisowe.

IGLOTECHNIK Sp. z o.o.

Iglotechnik jest firmą wykonawczą działającą w dziedzinie specjalistycznych instalacji budynkowych - wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, chłodnictwa przemysłowego i sklepowego. Jest spółką z 25-letnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad 9000 instalacji.

P.P.H.U. „Inter-Castor” Sp. z o.o. z Połupina

Firma Inter-Castor Ltd od 25 lat zajmuje się budownictwem stalowym. Zdobyli ogromne doświadczenie w zakresie produkcji szerokiego wachlarza konstrukcji stalowych, elementów metalowych i szklarskich linii obróbki cieplnej, w szczególności konstrukcji samochodowych, przenośników taśmowych i rolkowych oraz wielu innych zamówionych przez naszych klientów i dostosowanych do ich potrzeb.

POLMAR Sp. z o.o. z Zielonej Góry

POLMAR działa na rynku polskim od 1987 roku. Firma specjalizuje się w kompleksowych usługach w dwóch dziedzinach: klimatyzacji i budownictwie.

Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Michoński z Żar

Firma Remontowa i Budowlana Zdzisław Michoński jest producentem konstrukcji metalowych i ich elementów. Zajmują się także obróbką mechaniczną i hydrauliką. Obecnie rozwijają profil działalności w branży motoryzacyjnej.

Zakład Ślusarski Kazimierz Andrzejczak

Jest to firma rodzinna z ponad 30-letnią tradycją. Oferuje usługi w zakresie obróbki cieplnej, hartowania, utwardzania objętościowego, utwardzania anodynamicznego, utwardzanie powierzchni indukcyjnych, azotowanie plazmę. W Azji poszukuje nowych technologii i rozwiązań, które może implementować w kraju.

 

Galeria zdjęć

Misja gospodarcza do Korei - dzień czwarty

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!